گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .
گزارش انتشار نسخه جدید
اطلاعات را وارد کنید .
no-img
سفارش تایپ ،ترجمه، مقاله، تحقیق ، پایان نامه

پروژه مهندسی نرم افزار سیستم مکانیزه داروخانه


سفارش تایپ ،ترجمه، مقاله، تحقیق ، پایان نامه
adsads

ادامه مطلب

مرداد 15, 1393
1349 بازدید
2MB
گزارش نسخه جدید

پروژه مهندسی نرم افزار سیستم مکانیزه داروخانه


[purchase_link id=”2162″ style=”text link” color=”” text=”برای دانلود کل پروژه بر روی پرداخت آنلاین کلیک کنید”]

معرفي سیستم:
سیستم داروخانه
صورت مسئله :
سیستم مکانیزه دریافت نسخه و تحویل دارو
هدف :
اتوماسیون کنترل و مدیریت مراجعه کنندگان ، دارو و امور مالی

مقدمه
داروخانه محل فروش دارو است. عرضه دارو و وسایل بهداشتی در داروخانه‌ها رایج است. در صورتی‌که داروی مورد نیاز خطرناک باشد و یا استفاده از آن نیاز به نظر پزشک داشته باشد، داروخانه حتماً از مشتری نسخه پزشک را درخواست می‌کند. داروخانه باید زیر نظر داروساز اداره شود.
در همین راستا، یک داروساز که به آن مسوول فنی داروخانه گفته می‌شود همواره در داروخانه حضور دارد و چگونگی مصرف دارو، عوارض جانبی و موارد دیگر را برای بیمار توضیح می‌دهد. همچنین داروساز می‌تواند در صورت مشاهده تداخل دارویی شدید، از پیچیدن نسخه خودداری کرده و نسخه را به پزشک مرجوع نماید.
ایرانیان باستان مار را نشانه زندگی و سلامتی می‌دانستند و جام را نشانه دوستی. آنها در جشن‌ها و مراسم، شربت را در جامی می‌ریختند و به نشانه سلامتی می‌نوشیدند به کسی که حال خوشی نداشت و در بستر بود بیمار (بی زندگی و سلامتی) می‌گفتند.

تعریف پروژه
بررسی تاریخچه استفاده از رایانه در داروخانه نشان میدهد که از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۹ داروخانه هائی که مدیران آنها شخصا تمایل به استفاده از کامپیوتر داشتند، نسبت به خرید رایانه و بکارگیری آن در داروخانه های خود اقدام مینمودند و هیچگونه اجبار و الزامی برای بکارگیری این وسیله وجود نداشت.
سال ۱۳۸۰ نقطه عطفی در کاربرد کامپیوتر در داروخانه است. در این سال ابتدا سازمان تامین اجتماعی و سپس سایر سازمانهای بیمه گر؛ فرآیند دریافت و بررسی اسناد مربوط به داروخانه ها را مکانیزه نمودند. در این فرآیند داروخانه ها ملزم شدند که داده های مربوط به نسخ را در درون رایانه ثبت و این اطلاعات را بصورت دیسکت های کامپیوتری به ادارات بیمه تحویل دهند. در حقیقت در این مرحله، استفاده از رایانه به داروخانه ها تحمیل گردید.در قبال استفاده از رایانه در درون داروخانه ، مدیران داروخانه ها سه رویه متفاوت را در پیش گرفتند.

[purchase_link id=”2162″ style=”button” color=”blue” text=”برای دانلود کل پروژه بر روی پرداخت آنلاین کلیک کنید”]دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *