گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .
گزارش انتشار نسخه جدید
اطلاعات را وارد کنید .
no-img
سفارش تایپ ،ترجمه، مقاله، تحقیق ، پایان نامه

پروژه مالی تجزیه وتحلیل صورتهای مالی شرکت آلمینیوم ایران


سفارش تایپ ،ترجمه، مقاله، تحقیق ، پایان نامه
adsads

ادامه مطلب

آذر 21, 1393
1126 بازدید
گزارش نسخه جدید

پروژه مالی تجزیه وتحلیل صورتهای مالی شرکت آلمینیوم ایران


تعداد صفحات ۱۸ صفحه

قیمت ۸۰۰۰ تومان

برای دانلود برروی پرداخت آنلاین کلیک کنید

تجزیه وتحلیل صورتهای مالی شرکت آلمینیوم ایران

۱٫تجزیه وتحلیل نسبت جاری :

این نسبت که به عنوان متدوال ترین وسیله اندازه گیری قدرت پرداخت بدهی کوتاه مدت است نشاندهنده ی درجه تفاوت میان دارایی های که در طول سالهای مالی به پول نقد تبدیل می شود ودر بدهی های که در طول سال سر رسید آن ها فرا می رسد.

نسبت جاری نشان دهنده این است که هر چقدر این نسبتبزرگتر باشد .قدرت باز پرداخت بدهی جاری افزایش می یابدو طلبکاران با اطمینان خاطر بیشتر وام یا خدمات یا کالا در اختیار شرکت قرار خواهند داد.نسبت جاری به تنهایی قرار ملاک تحلیل قرار نمی گیرند واین نسبت همیشه با نسبت آنی مورد تجزیه وتحلیل قرار می گیرد.بنابراین با نسبت های جاری که در جدول بدست آورده ایم مشاهده می کنیم که نسبت جاری در سال ۱۳۸۱ که معادل ۴۴۷/۲ میباشد از نسبتهای جاری سال های دیگر بیشتر می باشد .کمترین نسبت جاری در این جدول در سال ۱۳۸۸ است که معادل ۵۴۸/۰می باشد .بنابراین می توانیم نتیجه بگیریم چون نسبت جاری در سال ۱۳۸۱ بیشتر است در این سال قدرت باز پرداخت بدهی جاری افزایش می یابد و طلبکاران با اطمینان خاطر بیشتری وام یا خدمات یا کالا در اختیار شرکت قرار خواهند داد.

۲٫تجزیه وتحلیل نسبت آنی :

نسبت آنی با کاستن موجودی کالا از دارایی های جاری وسپس تقسیم باقیمانده بر بدهی جاری بدست می آید.موجودی کالا معمولا درجه نقدی شان از سایر اقلام دارایی های جاری کمتر است ودر هنگام تصفیه نیز زیان بیشتری را موجب می شود.که نشان دهنده اندازه گیری قدرت پرداخت بدهی های کوتاه مدت بدون اتکاء به فروش موجود ی های کالا حائز اهمیت است .نسبت آنی این نسبت در سال ۱۳۸۷ که معادل ۲۴۷/۰ می باشد از عدد یک کمتر است بنابراین می توان این طور بیان کرد که هر چه نسبت آنی از یک کمتر با شد آن شر کت نمی تواند با استفاده از دارایی آتی ´بدهی های جاری خود را بپردازد.بنابراین شرکت آلمینییوم ایران در سال ۱۳۸۷ به آن نسبت آنی اش کمتر از یک بود در پرداخت بدهی های جاری با مشکل رو به رو میشود.

۳٫تجزیه وتحلیل کل بدهی ها به کل دارایی ها

این نسبت که معمو لا نسبت بدهی نامیده می شود .درصد کل وجوهی را از طریق بستانکاران در شرکت تامین مالی شده است .اندازه گیری می نماید. بدهی های شامل بدهی جاری ´کلیه اوراق قرضه می باشد . معمولا یک نسبت متعارفی را ترجیح می دهند زیرا هر چه نسبت بد هی رقم کمتری را نشان دهد در هنگام ور شگستکی و تصفیه خطر و زیان کمتری برای آنها در بر خواهد داشت . مثلا در شرکت آلمینیوم ایران نسبت بدهی در سال ۱۳۸۰ که معادل ۳۶۵/۰ می باشد . بنابر این در هنگام ور شکستگی و تصفیه خطر و زیان کمتری بای شرکت در بر خواهد داشت .بر عکس بستانکاران برای صاحبان شرکت داشتن نسبت بدهی بالاتر با ارزش تر است زیرا ازاین طریق سرمایه گذاران درآمد بیشتری معمولا عایدشان می شود . ثانیا تامین از طر یق فروش سهام به از دست دادن قسمتی از کنترل شرکت است. در صورتی که نسبت بدهی خالی بالاتر باشد مثلا در شرکت آلمینیوم ایران نسبت بدهی که از همه سال ها بالاتر است در سال ۱۳۸۹ که معادل ۰۰۹/۱ می باشددر این حالت از میزان مسئولیت سهامداران شرکت آلمینییوم ایران کاسته می شود زیرا سهم سهامداران از میزان سرمایه گذاری به مقدار کمی با خطر مواجه خواهد شد .اگر شرکت آلمینییوم ایران در امور مالی خود موفق باشد میزان بازدهی آن به نفع سهامداران خیلی زیاد خواهد شد واگر نا موفق باشد زیان خیلی کم متوجه سهامداران خواهد شد چرا که میزان سرمایه گذاری سهامداران با مقایسه مقدار کمتر می باشد.علاوء بر این هر چه نسبت بدهی افزایش یابد باید سودآوری وریسک مالی شرکت نیز افزایش می یابد در شرکت آلمینییوم ایران این نسبت بدهی دز سال ۱۳۸۹ افزایش یافته بنابراین سود آوری و ریسک مالی شرکت نیز افزایش می یابد .که نشاندهنده توانایی شرکت برای باز پرداخت بدهی های بلند مدت و کوتاه مدت است .

تعداد صفحات ۱۸ صفحه

قیمت ۸۰۰۰ تومان

برای دانلود برروی پرداخت آنلاین کلیک کنیدموضوعات :
رشته حسابداری

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *