گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .
گزارش انتشار نسخه جدید
اطلاعات را وارد کنید .
no-img
سفارش تایپ ،ترجمه، مقاله، تحقیق ، پایان نامه

پروژه درس ارزیابی کاروزمان محصول کپسول آتش نشانی


سفارش تایپ ،ترجمه، مقاله، تحقیق ، پایان نامه
adsads

ادامه مطلب

بهمن 16, 1393
1347 بازدید
گزارش نسخه جدید

پروژه درس ارزیابی کاروزمان محصول کپسول آتش نشانی


پروژه درس ارزیابی کاروزمان

محصول:

کپسول آتش نشانی

قیمت ۱۲۰۰۰ تومان

 

مقدمه:

بهره­وری یکی از مباحثی است که امروزه در تمام جهان و در کشورما با شدت زیادی دنبال می شود.

لغت بهره­وری ازقرن۱۶ میلادی درکتاب دانشمندی به نام “اگری کولا” آمده است ؛ که به عقیده وی بهره­وری را می توان به عنوان رابطه بین حجم تولیدی که در مدت معین به دست آمده ، به حجم عواملی که در جریان آن تولید مصرف شده ، تعریف کرد.

به طور کلی بهره­وری یک سیستم عبارت است از نسبت ارزش خروجی های سیستم به ارزش ورودی های آن.

ارزیابی­کار و زمان بیشتر بر­ روی افزایش بهره­وری نیروی کار و ماشین­آلات می پردازد ، نحوه­ی انجام کارها و مدت­زمان آن در تعامل انسان و ماشین در بهره­وری آنها موثر است.

مطالعات علمی اولیه در این زمینه که به زمان سنجی معروف است ، توسط “فردریک تیلور”در سال ۱۸۸۱ آغاز گشت. تیلورتشخیص داد که تعیین بهترین روش انجام کار، یکی از مهمترین کارهای مدیران است.

مطالعه کار از یک طرف موجب افزایش کارایی در کارخانه ها و از طرف دیگر موجب افزایش حقوق کارگران بوده و در عین حال کاهش قیمت تمام شده را نیز به همراه دارد.

در دهه۱۹۳۰ مهندسی روش­ها توسط “مینارد” پایه گذاری شد. پس از جنگ جهانی دوم ، ازتکنیک های مهندسی روش­ها در امور اداری نیز استفاده شد ؛ و نام مطالعه کارwork study برای آن انتخاب شد.

برخی افراد به ان ارزیابی کار و زمان work & time evaluation ویا مطالعه حرکت و زمان motion & time study گفته اند.

تاریخچه ی جستجو درمورد یا فتن یک روش مناسب برای عملیات تولیدی ، به زمانی که بشر به صورت اجتماعی تشکل پیدا کرد، برمی گردد. مطالعه کار اصطلاحی است که برآن نهاند و تکنیک های مطالعه روش و زمان سنجی را که برای تامین حداکثر استفاده ممکن از نیروی انسانی ، تجهیزات و مواداولیه مورد نیاز برای انجام یک کار مشخص بکار می روند ، را دربرمی گیرد.

درواقع ما با انجام این پروژه سعی بر این داریم که اصول وابزارهای موردنیاز برای بررسی دقیق روش انجام کار ارائه شود تا زمینه برای بهبود روش انجام کار فراهم شود.

و اما برای مستند کردن روش انجام کار ابزارهای استانداردی وجود دارد که برای همه قابل فهم باشد.

به برخی از این ابزارها ، تاحد امکان ، در انجام این پروژه می پردازیم.
شرکت باران­مازند

شرکت باران مازند به عنوان تولید کننده انواع مختلف کپسولهای آتش نشانی به شماره ثبت۲۰۸۱ با بهره گیری از پشتوانه ۲۵  سال تجربه در امور ایمنی و آتش­نشانی به منظور ارتقاء سطح کیفی محصولات آتش­نشانی در سال ۱۳۸۰ با سرمایه­گذاری خصوصی در محیطی به مساحت ۳ هزار متر مربع ، واقع در شهرستان بابل ، شهرک صنعتی کاردیکلاه ، فعالیت تولیدی خود را آغاز نموده است. این شرکت در اسفند ماه ۱۳۸۱  موفق به اخذ گواهینامه استاندارد ملی ایران (به شماره ۸۶۹ ) گردید.

شرکت باران­مازند با تقویت کادر مهندسی و مدیریتی خود در سال ۱۳۸۳ تلاش­های خود را جهت طراحی و اجرای سیستم مدیریت کیفیت آغاز و در مهرماه سال ۸۴ موفق به اخذ گواهینامه “۲۰۰۰:۹۰۰۱ ISO ” از شرکت  TUV NORD) آلمان) گردید و خود را به عنوان اولین دارنده این گواهینامه در بین تولید کنندگان کپسول­های آتش نشانی کشور مطرح کرد.

پروژه های توسعه و بهبود شرکت در سه سال اخیر بیش از پیش بر توان پاسخگویی به نیازهای مشتریان افزوده ، بطوریکه در سال ۸۵ به هدف ۹۰ درصد رضایتمندی مشتری دست یافته است.

واحد تولید توانسته است با استفاده از علوم برنامه ریزی تولید و تجهیز ماشین آلات ، به رشد ۱۵۰ درصدی تولید در سال ۸۴ نسبت به سال ۸۳ دست یابد و در سال ۸۶ با تکمیل پروژه های توسعه خود با بهره­گیری از دستگاه_های تمام اتوماتیک ظرفیت تولید خود را باز هم افزایش داده است.

واحد بازرگانی شرکت با امکان­سنجی فروش دقیق و واقع بینانه خود در آیتم تحویل به موقع محصول در سال  ۸۶ ، به رضایتمندی ۱۰۰ درصدی از دیدگاه مشتری دست یافته است.

واحد QC علاوه بر اجرای طرحهای کنترل شده موسسه استاندارد , طرح­های کیفیت را در سه بخش مواد اولیه , حین تولید و محصول نهایی طراحی و اجرا می کند. برخی از مراحل تست و کنترل عبارتند از :

تست نشتی برای ۱۰۰ درصد محصولات در ۲  مرحله

تست ترکشی در فشار بیش از پنجاه بار بر اساس استاندارد ۸۶۹ ایران

تست خورندگی در برابر افشاندن مه نمکی در فاصله زمانی بیش از ۲۴۰ ساعت و حرارت بیش از ۵۰ درجه سانتیگراد بر اساس استاندارد ۸۶۹ ایران

تست تخلیه بر اساس استاندارد ۸۶۹ ایران

تست خاموش­کنندگی بر اساس استاندارد ۸۶۹ ایران

تست پای­نصب کپسول به منظور مقاومت در برابر فشار بیش از ۵ برابر وزن کپسول پر شده بر اساس استاندارد ۸۶۹   ایران

پروژه درس ارزیابی کاروزمان
محصول:
کپسول آتش نشانی
قیمت ۱۲۰۰۰ تومان

 موضوعات :
ارزیابی , پروژه

دیدگاه ها


یک پاسخ به “پروژه درس ارزیابی کاروزمان محصول کپسول آتش نشانی”

  1. مریم گفت:

    من ارزیابی کار و زمانم همین شرکت رفتم متاسفانه فایلش از لپ تاپم حذف شد و الانم برای پروزه طرح ریزی این کارخونه به ارزیابیش احتیاج داشتم که متاسفانه….
    اگه دوس داشته باشین پروزه طرح ریزیمو بهتون میدم که بزارین تو سایتتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *