گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .
گزارش انتشار نسخه جدید
اطلاعات را وارد کنید .
no-img
سفارش تایپ ،ترجمه، مقاله، تحقیق ، پایان نامه

منوچهر بزرگمهر - سفارش تایپ ،ترجمه، مقاله، تحقیق ، پایان نامه


سفارش تایپ ،ترجمه، مقاله، تحقیق ، پایان نامه
adsads

ادامه مطلب

منوچهر بزرگمهر
اردیبهشت 6, 1396
522 بازدید
گزارش نسخه جدید

منوچهر بزرگمهر


بسمه تعالی

منوچهر بزرگمهر

خلاصه : منوچهر بزرگمهر در سال ۱۲۸۹ ، در تهران متولد گردید. تحصیلات ابتدایی و متوسطه خود را در مدرسه آمریکایی تهران به پایان برد و بعد از آنکه دو سال در مدرسه حقوق به تحصیل پرداخت به سال ۱۳۱۰ برای ادامه ی تحصیل به انگلستان رفت و پس از اخذ درجه لیسانس حقوق از دانشگاه بیرمنگام به ایران بازگشت. بزرگمهر پس از فارغ التحصیل شدن ابتدا درچند وزارت معارف مشغول به کارگردید. پس از خدمت نظام وظیفه ، در وزارت امور خارجه مشغول به کار شد و در سال ۱۳۱۸ به استخدام شرکت بیمه درآمد. پس از گذشت یک سال به مشهد منتقل گردید و مدتی در راه آهن مشغول به کار شد. سرانجام در شرکت نفت ( ابتدا در آبادان از سال ۱۳۲۱ تا ۱۳۳۳ و سپس در تهران تا سال ۱۳۴۵ ) اشتغال یافت. وی بین سال های ۱۳۴۵ تا ۱۳۵۵ مشاور حقوقی کنسرسیوم بود. بزرگمهر از سال ۱۳۴۱ تا ۱۳۴۵ در دانشگاه تدریس نموده است. او چندین سال در دوره ی فوق لیسانس و دکترای فلسفه دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران و بعضی دانشکده های دیگر نیز تدریس می کرد. تحصیل در اروپا و تسلط به زبان انگلیسی ، بزرگمهر را به مطالعه و ترجمه ی آثار فیلسوفان تجربی مذهب انگلیسی و فلاسفه جدید غرب سوق داد و از این رهگذر چهارده کتاب فلسفی به قلم او به زبان فارسی در آمد. او سرانجام در ۲۷ آبان ماه ۱۳۶۵ در آمریکا درگذشت.
گروه : علوم انسانی
رشته : حقوق
والدین و انساب : منوچهر بزرگمهر ، فرزند میرزا یوسف خان ملقب به علیم السلطنه ، از پزشکانی بود که دوره طب را در فرانسه گذرانده بود.
تحصیلات رسمی و حرفه ای : منوچهر بزرگمهر تحصیلات ابتدایی و متوسطه ی خود را در مدرسه آمریکایی تهران به پایان برد وپس از دوسال تحصیل درمدرسه حقوق درسال ۱۳۱۰ برای ادامه ی تحصیل به انگلستان رفت وبا اخذ درجه لیسانس حقوق از دانشگاه بیرمنگام به ایران بازگشت.
استادان و مربیان : منوچهر بزرگمهر ،گلستان و کلیله و دمنه را نزد علیمحمد خان عامری و مرزبان نامه را به فارسی و مدارج القرائه و مبادی العربیه را به عربی و جواهر الادب را به انگلیسی نزد شاهزاده فرهی آموخت و مقدمات علوم اسلامی ـ از قبیل منطق و معانی بیان و مختصری از فقه و اصول نیز از استادانی مانند شیخ محمد سنگلجی و آقامیرزا محمود شهابی و بدیع الزمان فروزانفر و شیخ علی بابا فیروزکوهی استفاده کرد. او در آبادان(سال ۱۳۲۶) نزد استادی به نام سیدموسی ، قدری فقه و در ۱۳۲۸ در تهران نزد مرحوم عرفان که خود از شاگردان مرحوم میرزا احمد آشتیانی بود شرح الفیه و در سال ۱۳۲۲ در مدرسه نوربخش بروجرد نزد شیخ علی جواهری مقداری مطول خواند. پس از مراجعت از خوزستان در سال ۱۳۳۵ شرح هدایه میبدی و قدری از شرح منظومه را از مرحوم عرفان آموخت و در همان سال ها در کلاس درس مطول استاد همایی در دانشگاه شرکت کرد.
زمان و علت فوت : منوچهر بزرگمهر در ۲۷ آبان ماه ۱۳۶۵ در آمریکا درگذشت.
مشاغل و سمتهای مورد تصدی : منوچهر بزرگمهر پس از فارغ التحصیل شدن ابتدا در وزارت معارف و پس در وزارت امور خارجه مشغول به کار شد. در سال ۱۳۱۸ به استخدام شرکت بیمه درآمد ، پس از گذشت یک سال به مشهد منتقل گردید و مدتی در راه آهن مشغول به کار شد. سرانجام در شرکت نفت ( ابتدا در آبادان از سال ۱۳۲۱ تا ۱۳۳۳ و سپس در تهران تا سال ۱۳۴۵ ) اشتغال یافت. وی بین سال های ۱۳۴۵ تا ۱۳۵۵ مشاور حقوقی کنسرسیوم بود.
فعالیتهای آموزشی : منوچهر بزرگمهر از سال ۱۳۴۱ تا ۱۳۴۵ در دانشگاه تدریس او چندین سال در دوره ی فوق لیسانس و دکترای فلسفه دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران ، به تدریس درس هایی مانند فلسفه تجربی ، تفسیر متون فلسفی به زبان های اروپایی ، منطق جدید و فلسفه تحلیل منطقی اشتغال داشت و در بعضی دانشکده ها ی دیگر نیز تدریس می کرد.
سایر فعالیتها و برنامه های روزمره : تحصیل در اروپا و تسلط به زبان انگلیسی ، منوچهر بزرگمهر را به مطالعه و ترجمه ی آثار فیلسوفان تجربی مذهب انگلیسی و فلاسفه جدید غرب سوق داد و از این رهگذر چهارده کتاب فلسفی به قلم او به زبان فارسی در آمد.

 

 

آثار :منوچهر بزرگمهر :

    ۱ 
بیرون گود
      ۲ 
پوپر
     
ویژگی اثر : نوشته بریان مگی
۳ 
تحلیل ذهن
     
ویژگی اثر : نوشته برتراند راسل
۴ 
دیگ جوش قلندر
      ۵ 
زبان حقیقت ، منطق
     
ویژگی اثر : نوشته الف ج . آیر
۶ 
ژان پل سارتر
     
ویژگی اثر : نوشته موریس کرنستن
۷ 
سه گفت و شنود
     
ویژگی اثر : تصنیف جرج بارکلی
۸ 
عرفان نو
      ۹ 
فلاسفه تجربی انگلستان
     
ویژگی اثر : جلد اول ، لاک و بارکلی
۱۰ 
فلسفه تحلیل منطقی
     
ویژگی اثر : مجموعه مقالات منتشر شده در مجله سخن که قسمتی از آنها به نقد کتاب کاوش های عقل نظری آقای مهدی حائری یزدی اختصاص دارد.
۱۱ 
فلسفه چیست؟
     
ویژگی اثر : مجموعه مقالات چاپ شده در مجله ادبی سخن و بعضی نشریات دیگر
۱۲ 
فلسفه نظری ( قسمت اول )
     
ویژگی اثر : رساله ای ‹‹ در تدبیرو حکومت الهی ›› نوشته سن توماس اکویناس است.
۱۳ 
فلسفه نظری ( قسمت دوم )
     
ویژگی اثر : منتخباتی از بارکلی ، هیوم ، کانت ، شوپنهاور ، نیچه ، جیمز است .
۱۴ 
کارناپ
     
ویژگی اثر : نوشته آرن نائس
۱۵ 
کانت
     
ویژگی اثر : نوشته فردریک کاپلستون
۱۶ 
مرقعات صاحبدل
      ۱۷ 
مسائل فلسفه
     
ویژگی اثر : نوشته برتراند راسل
۱۸ 
مسائل و نظریات فلسفه
     
ویژگی اثر : نوشته ک. آژ دوکیویچ
۱۹ 
منطق سمبلیک
     
ویژگی اثر : نوشته سوزان لنگر
۲۰ 
وینگنشتاین
     
ویژگی اثر : نوشته یوستوس هارت ناک

 

 

 

 

 

 

منبع :

www.kibod.comدیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *