گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .
گزارش انتشار نسخه جدید
اطلاعات را وارد کنید .
no-img
سفارش تایپ ،ترجمه، مقاله، تحقیق ، پایان نامه

مقاله بیس چیست و چه خصوصیاتی دارد ؟ - سفارش تایپ ،ترجمه، مقاله، تحقیق ، پایان نامه


سفارش تایپ ،ترجمه، مقاله، تحقیق ، پایان نامه
adsads

ادامه مطلب

مقاله بیس چیست و چه خصوصیاتی دارد ؟
آبان 21, 1395
674 بازدید
گزارش نسخه جدید

مقاله بیس چیست و چه خصوصیاتی دارد ؟


دسترسی به مقالات بیس رشته مدیریت یکی از سخت ترین کارهایی است که دانشجویان معمولا با آن روبرو هستند. در کلاس درس اساتید تاکید دارند اگر قرار است کار پایان نامه و یا تحقیقی را انجام دهید حتما باید کار شما بر اساس مقاله بیس باشد.اما دسترسی به منابع علمی از یک سو و از سوی دیگر زمان بر بودن انجام جستجو برای دانشجویان می تواند موانعی باشد که محقق و یا دانشجو باید صرف یافتن مقالات بیس مناسب نماید.
مقاله بیس باید خصوصیاتی داشته باشد که از طریق آن محقق بتواند به راحتی کارهای و روشهای تحقیقاتی محقق قبلی را که در یک جامعه آماری بوده در جامعه آماری جدید اجرا نماید. از طرف دیگر مقاله بیس باید حتما دارای مدل پژوهشی و فرضیه باشد تا با مطالعه آن بتوان به جزییات کار انجام شده پی برد.
به اعتقاد نویسنده این نوشتار مقاله بیس دقیقا می تواند چراغ راه محقق باشد زیرا با توجه به گامهای انجام شده توسط محقق قبلی می توان پژوهش جدید را در جامعه جدید با مدل پژوهش آزمایش شده و حتی پرسشنامه محقق قبلی به اجرا رساند. بدون شک ارزش یک مقاله بیس خوب بسیار بالاست.

شما که در حال خواندن این متن هستید حتما قصد دارید یک مقاله بیس مناسب پیدا کنید تا به کمک آن موضوع پایان نامه خود را مشخص نماید پس حتما به این نکات توجه فرمایید
یک. مقاله بیس شما باید جدید باشد زیرا مقالاتی که تاریخ انتشار آنان قدیمی است بدون شک از یک طرف بیشتر کار شده اند از طرف دیگر اکثر اساتید تاکید دارند که تاریخ انتشار مقاله قدیمی نباشد.
دو. سعی کنید مقاله ای را به عنوان مقاله بیس خود انتخاب نمایید دارای مدل مفهومی یا مدل پژوهشی باشد بدون شک شما که اکنون به دنبال یافتن موضوع پایان نامه خود هستید درس روش تحقیق در حوزه علوم انسانی را گذرانده اید در درس مذکور نیز به ساختار مدل در پژوهش ها اشاره شده است.
سه. در نکته قبلی اشاره شد که حتما مقاله شما دارای مدل مفهومی باشد، اگر مقاله ای که انتخاب کرده اید که نویسنده اطلاعات را با پرسشنامه جمع آوری کرده است سعی کنیدکه مقاله ای را نتخاب نمایید که در آن سوالات پرسشنامه به نحوی وجود داشته یا اشاره شده باشد. حتی گاهی در صورتیکه این بخش به صورت کامل در مقاله شما نباشد می توانید با ارسال ایمیلی به نویسندگان مقاله از آنان درخواست راهنمایی و پرسشنامه نمایید. بدون شک محققان با این روش نیز می توانند اطلاعات بیشتری در خصوص حوزه تحقیقی جمع آوری نمایند. تجربه شخصی اینجانب که برای پایان نامه ارشد خود با این مشکل مواجه شده بودم به کمک ارسال ایمیل به نویسنده مقاله ای که به عنوان مقاله بیس پایان نامه انتخاب نموده بودم حل شد به گونه ای که نویسنده مقاله که استاد دانشگاه در کره جنوبی بود علاوه بر اینکه پرسشنامه تحقیق خود را در اختیارم قرار داد چند پایان نامه مرتبط با حوزه پژوهش نیز برایم ارسال نمود.

(بدون شک چقدر زیبا خواهد شد روحیه همکاری بین محققین عزیز کشورمان نیز افزایش یابد و در صورت نیاز به تحقیقات گذشته آنان و یا پرسشنامه ای، بتوان از این روش استفاده نمود و دانش و اطلاعات را به راحتی با سایرین به  اشترک گذاشت. )

 موضوعات :
عمومی

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *