گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .
گزارش انتشار نسخه جدید
اطلاعات را وارد کنید .
no-img
سفارش تایپ ،ترجمه، مقاله، تحقیق ، پایان نامه

غده های حرام - سفارش تایپ ،ترجمه، مقاله، تحقیق ، پایان نامه


سفارش تایپ ،ترجمه، مقاله، تحقیق ، پایان نامه
adsads

ادامه مطلب

غده های حرام
بهمن 10, 1394
684 بازدید
گزارش نسخه جدید

غده های حرام


غده های حرام

بدیهی است که دین اسلام که کامل ترین دین الهی است دینی که درآن جزئی ترین موارد تذکر داده شده تا همواره راهگشای انسان ها درحساس ترین مراحل زندگی آن ها باشد. دانشمندان کم کم به اصول علمی نهفته در اسلام پی می برند و بر شگفتیهای علمی موجود در آن مهر تایید می زند.

در دین اسلام مصرف برخی از بخش های بدن دام های حلال گوشت حرام شمرده شده است که مصرف آن ها می تواند خطرات بسیاری برای سلامتی افراد ایجاد کند. متاسفانه افرادی دانسته یا ندانسته موارد حرام را به غلط مکروه معرفی کرده و مردم را به مصرف آن ها ترغیب می کنند.

دین اسلام،۱۵ جزء از اندامها و ضمائم حیوان حلال گوشت را حرام دانسته است که عبارتند از:زهره دان، نخاع، غدد، بچه دان،حدقه یا عدسی چشم،ذات الاشاجع،هیپوفیز،عصب پهن و زرد.

با بررسی دقیق این اندامها و ضمائم از نظر بهداشتی،مشخص می گردد که در تحریم این موارد،جهت بهداشتی قضیه مورد توجه قرار گرفته است که با گذشت زمان و پیشرفتهای علمی مشخصتر نیز می شود. مضر بودن بیضه ها و رحم از نظر خطر انتقال بیماری «بروسلوز»،اختلالات هورمونی و جنسی ایجاد شده در اثر مصرف بیضه،خطر وجود عامل بیماری سیاه زخم در طحال و مخاطره آمیز بودن مصرف غدد لنفاوی به دلیل خطر وجود تمامی عوامل بیماری زای بدن حیوان در آن ها، مثال هایی از این دست می باشد.

در مورد طحال به طور خاص باید گفت: این عضو،هدف عوامل بیماری زای مختلف از جمله انگل های خونی،شاربن یا سیاه زخم،ضایعات سلی،تیلریوز، بابزیوز، می باشد. با وجود اینکه عوامل بیماری زا در طحال از بین برده می شوند، ولی بعضی از میکروبها بعد از نابود شدن،از خود ترشّحات سمی یا مواد مضر برجای می گذارند که در صورت مصرف خوراکی طحال،این سموم می توانند در سیستم ایمنی بدن اختلال ایجاد نمایند. به عبارت دیگر طحال قبرستان سلولهای خونی و سموم دیگر بوده و از این نظر جزء اجزاء حرام حیوانات می باشد.

ازجمله مواردی که مصرف خوراکی شان در حیوان حلال گوشت حرام است،اعضای جنسی و غدد جنسی و غیر جنسی در حیوان می باشد.

موضوع هورمون ها در مواد غذایی،مبحثی است که به خصوص بعد از رواج استفاده از هورمون های رشد و سایر هورمونهای مجاز و غیر مجاز در پرورش دام،بسیار مطرح می باشد.آنچه باعث نگرانی شده ،آثار باقی مانده از این مواد در گوشت مصرفی است که با توجه به میزان بسیار کم آن نسبت به وزن گوشت مصرفی و نیز با این ادعا که دوران ممنوعیت کشتار،بعد از قطع مصرف هورمون،رعایت می شود، می توان جوابی آسان برای آن دست و پا کرد.

اما مصرف خود غده; تولید کننده; هورمون، چیزی نیست که قابل دفاع باشد و هیچ مقام علمی نیز مصرف خوراکی آنها را تایید ننموده است.

غدد هیپوفیز که در رساله های عملیه به عنوان «نخودی مغز» نامیده شده اند،از اجزای حرام لاشه های حلال گوشت محسوب می گردند.این غده در مباحث فیزیولوژیک بطور مستقیم یا به شکل «فیدبک» و تنظیمی منشأ تولید بسیاری از هورمونهای جنسی میباشد که در اثر مصرف این غده، پروتئین های حیاتی موجود در مغز انسان،به عنوان رسپتورهای استروئیدی عمل نموده، واکنش متقابلی از خود بروز میدهند. بنابراین، خوردن اندامها و غدد جنسی نر و ماده در دامهای حلال گوشت آشفتگی های متعددی را در بدن انسان به وجود می آورد.

همچنین خوردن غدد جنسی ماده که مولّد هورمون استروژن می باشند، سیکل های ماهیانه را بر هم میزند و خونریزی رحمی در زنان یائسه،خطر بروز سرطان رحم و سینه را افزایش می دهد. بلوغ زودرس با سیکلهای نامنظم در دختران نیز از عوارضی است که در بحث مصرف گوشت های آلوده به هورمون مطرح می باشد. سردردهای میگرنی، افزایش فشار خون و دهها عارضه دیگر که برای افزایش کنترل نشده استروژن در بدن ذکر گردیده است و به علاوه موارد فوق الذکر، برای اثبات مضرات خوردن غدد جنسی ماده کافی به نظر می رسد.

در میان عوارض منفی مصرف غدد جنسی نر که حاوی «تستوسترون »می باشد،می توان به این موارد اشاره نمود:هیرسوتیسم (پرمویی)،تأخیر در بروز علائم جنسی زنانه، سرطان پروستات،اختلالات متابولیک،افزایش فشار خون،مشکلات گوارشی و ده ها عارضه دیگر.

با اکتفا به این دو هورمون که بدون شک از طریق گوارشی (هر چند اندک) قابل جذب می باشند،می توان با قدرت، ممنوعیت مصرف خوراکی غدد تولید کننده آنها را توجیه،تایید و تجویز نمود.دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *