گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .
گزارش انتشار نسخه جدید
اطلاعات را وارد کنید .
no-img
سفارش تایپ ،ترجمه، مقاله، تحقیق ، پایان نامه

طرح کسب و کار معماری - سفارش تایپ ،ترجمه، مقاله، تحقیق ، پایان نامه


سفارش تایپ ،ترجمه، مقاله، تحقیق ، پایان نامه
adsads

ادامه مطلب

طرح کسب و کار معماری
اردیبهشت 2, 1396
651 بازدید
گزارش نسخه جدید

طرح کسب و کار معماری


طرح کسب و کار معماری

 مقدمه

ایجاد دکوراسیون در ساختمان یعنی قابل تحمل کردن گچ و آجر و سنگ بی روح برای انسان هایی که در آن زندگی می کنند.

زیبایی فضایی که ساعت های متمادی از شبانه روز را در آن می گذرانیم و یا از میهمانان عزیزمان پذیرایی می کنیم تاثیر فراوانی در بوجود آوردن روحیه خوب و با نشاط دارد معماری  از آن دسته از رشته هایی هست که به طور مستقیم با زندگی مردم در ارتباط است و معنی عمومی ان طراحی فضا می باشد حال با اضافه کردن یک بخش دیگر از معماری با عنوان معماری داخلی می توان برای انسان ها که در عصر ماشینی با گذر از خیابان ها و ترافیک های سنگین فضایی خلق کرد که با حضور داشتن در این فضا بتوان راحتی را برای او فراهم نمود ایجاد دکوراسیون خوب و زیبا یکی از ارکان مهم ساختمان است که در واقع ثمر یک تلاش چند جانبه از طرف اکیپهای مختلف فنی و هنری می باشد.

بدون شک قدمت حضور دکوراسیون در کنار دیگر مصالح ساختمانی از دیر باز نشان دهنده ی اهمیت زیاد آن می باشد. در هر ابنیه ای که در طول تاریخ تا امروز توسط بشر ساخته شده از دکوراسیون به عنوان یکی از مصالح کاربردی و تزئینی استفاده شده است.با این حال سعی در زیبا کردن و نقش آفرینی بر روی بنا به عنوان یک هنر قدیمی انسان را مشغول به خود ساخته که بدین جهت با دقت و وسواس بیشتری  بر آن پرداخته است.

با توجه به مقدمه ای که در ابتدا آوردم سعی در معرفی یکی از متریال هایی که در زیبایی و دکوراتیو کردن فضا های شما نقش دارد بپردازم.

چوب، آلومینیوم، استیل، شیشه های نقش برجسته و… یکی از زیبا ترین و منحصر به فرد ترین متریال های موجود در بازار هستند که با نورپردازی مناسب زیبایی آنها دوچندان می شود و محیط سرد و بی روح ما را زیباتر و نه تنها قابل تحمل می کند بلکه باعث ایجاد احساس راحتی و آرامش خاطر می شود. مطمئناً با دیدن تصاویر این پروژه با من در این مورد هم عقیده خواهید شد.

چند اتاق نشیمن به شما معرفی می‌شود که عنصر رنگ، در آرایش و چیدمان آن‌ها نقش اساسی دارد. برای داشتن یک اتاق رنگین، لازم است با روان‌شناسی رنگ‌ها و تأثیر متقابل رنگ‌ها بر یکدیگر آشنا باشید. چرخه رنگ کمک می‌کند که در رنگ‌آمیزی اتاق‌تان، از به کار بردن رنگ‌های ناسازگار و  نامطبوع در کنار هم بپرهیزید. استفاده از این چرخه را که بسیار هم آسان است یاد بگیرید تا بتوانید در یک آن تشخیص دهید که چه رنگ‌هایی با یکدیگر سازگارند. در خلال معرفی اتاق‌ها این ترتیب و ترکیب بندی با دارا بودن طیف های گسترده از موارد استفاده رنگ چوب وشیشه نقش مهمی در رفع نیاز طراحان ایفاء می کند. خواه این طراحی کمد، کابینت، صندلی قابهای عکس،تابلوهای تزئنی ویا شیشه ی پنجرهها باشد و یا ترکیبی از سایر متریال های موجود در بازار.

 از جمله کاربرد های کاشی های رنگی و شیشه ها می توان در سقف های کاذب، در،  فرسک، دیوار های جدا کننده و هر جایی که شما فکر کنید و نیاز داشته باشید قابل اجرا است.

شما تصور کنید این دیوار ساده باشد اگه با این ذهنیت عکس را مشاهده نمایید خواهید دید که با توجه به تنوع رنگ ها که در عکس های بالا دیدیم این دیوار زیبایی فوقالعاده پیدا کرده است و بودن در فضایی این چنین بسیار راحت تر و خوشایند تر هست هم برای کارمندان و هم برای ارباب رجوع


در عکس زیر هم استفاده از این نوع شیشه را در ورودی بعد از راه پله می بینیم حضور المانی این چنین در این قسمت الاوه بر زیبایی همذاه با نور پردازی مناسب ورودی را معنا بخشیده و بر زیبایی ان افزوده اجرای این نوع شیشه ها به صورت فریم لس و یا فریم های چوبی و یا فرفروژه امکان پذیر بوده که با توجه به محل اجرا و سلیقه کارفرما اجرا می شود.
در عکس های زیر هم استفاده از این نوع شیشه را در لابی ها و استخر ها مشاهده می کنید تصور کنید وارد یک مجتمع مسکونی شده اید بعد ساعت ها این سو و ان سو کردن در ترافیک ماندن حضور خود را در این فضا تجسم نمایید احساس اینکه از تونلی عبور کنید که الهام بخش آکواریوم های عظیم باشد زا می توان تصور کرد و اینجاست که معماری و طراحی داخلی به کمک شما می آید همچنین استفاده از این نوع شیشه در محیط های همچون استخر به سلطه چندین ساله ی کاشی ها و یکنواختی ان پایان بخشیده و در ترکیب با کاشی زیبایی استخر شما را چندین برابر می کند.

در زیر هم نمونه هایی از چند در را در ورودی و درب ها میانی منزل می بینیم که هم درب های ورودی به لابی و یا ورودی به واحد را شامل می شود که گفتنی ها در این زمینه را در بالا خواندید.

در عکس زیر هم یکشومینه مرکزی را می بینید که در بالای آن به زیبایی بین سنگ و شیشه و وجود آتش ترکیبی چشم نوار و زیبا نمایان شده است گچبری های اطراف این شمینه را در نظر بگیرید در بخشهای  بعدی به این موضوع پرداخته می شود.

در زیر نیز استفاده تابلوهایی از این چوب فلز وشیشه را می بینیم

حمام و سرویس های دستشویی را با شمع،گل های خوشبو و صابون های عطرآگین تزئین کنید.هر وسیله ای را به بهانه اینکه جا ندارید و نمی توانید دور بیندازید در اتاق نشیمن قرار ندهید.هر چه دور و بر خودتان را

 شلوغ کنید محیط خانه کسل کننده و اعصاب خردکن تر می شود.گذاشتن عکس هایی از اعضای خانواده در گوشه و گنار خانه بسیار خوب است اما از افراط در این کار خودداری کنید چرا که ناخودآگاه خونه را به صورت پرستشگاه در خواهید آورد.

اضافه کردن گیاه ،سنگ ،صدف و دیگر عناصر طبیعی به تزئینات خانه تاثیر بسیار خوبی در روحیه اعضای خانواده می گذارد.البته لازم نیست همه چیز هم درست سر جایش باشد خانه شما اینطوری زنده تر به نظر می رسد.

انتخاب دکوراسیون مناسب برای حمام

به هنگام انتخاب کفپوش مناسب برای حمام نکاتی مانند کیفیت ، سایز ، رنگ ، الگو ، طرح و بافت را باید در نظر داشته باشید . بهترین انتخاب زمانی صورت می گیرد که قسمتی از کف حمام را که بسیار توی چشم است با آن کفپوش مورد علاقه دکور کنید ( یعنی در ابتدا آن را نصب نکنید ) سپس اگر نوع ، طرح و رنگ را پسندیدید ، آن را برای نصب در کل حمام انتخاب کنید .تنها بایک امتحان کوچک این امکان برای شما به وجود می آید که از انتخابی که کردید ، ناراضی و پشیمان نشوید .

از بهترین گزینه های انتخابی برای کفپوش حمام ، سرامیک است . چرا که به راحتی تمیز می شود ، در برابر آب مقاوم و از لحاظ طرح و رنگ هم بسیار متنوع است .استفاده از سرامیک های شیار دار در اطراف وان بسیار توصیه می شود چرا که به هنگام خیس بودن کف حمام این دسته از سرامیک ها امنیت بالاتری را فراهم می کنند ، یعنی میزان سر خوردگی را کمتر می کنند .بهتر است برای داشتن حمامی با ایمنی بالا ، در اطراف وان و زیر سینک روشویی از کفپوش های دو لایه حاوی لاتکس استفاده کنید . این کفپوش ها توسط لاتکس زیرین به کف حمام نصب می شود و لایه ی بیرونی که دارای بافت ناهموار است میزان سر خوردگی را کاهش می دهد .با رعایت این چند نکته می توانید شاهد آن باشید که میزان آسیب دیدگی در حمام به صورت چشمگیری کاهش پیدا می کند .

در حمام هایی که کف آن شیب زیادی دارد بهتر است موزائیک هایی با سایز کوچک نصب کنید تا هم شیب کمتر به نظر رسد و هم شکستگی و آسیب دیدگی در بین موزائیک ها به وجود نیاید .

می توانید ردیف یا ردیف هایی از این موزائیک ها را طرحدار انتخاب کنید تا دکور حمام شما دارای بافت و رنگ باشد . بهتر است این ردیف ها رنگی متضاد و متفاوت نسبت به رنگ زمینه داشته باشد . اگر کفپوش از سرامیک های سفید و روشن پوشیده شده است بهتر است رنگ قرمز ، زرد و آبی را برای ردیف ها انتخاب کنید . توجه داشته باشید که رنگ زمینه اگر سفید باشد ، حمام را به فضایی نورانی و وسیع مبدل می سازد.

در سبک ویکتورین استفاده از سرامیک های طرح دار و گلدار بسیار رایج است . استفاده از سرامیک هایی با طرح گل می تواند فضایی آرام بخش و شاعرانه خلق کند . در این سبک معمولا از رنگ های آبی روشن ، سبز روشن و صورتی کمرنگ استفاده می شود .

در سبک مدرن استفاده از سرامیک هایی به رنگ سفید و با ادغامی از رنگ های تند و گرم بسیار رایج است . رنگ سرامیک برای آرامش بخشیدن به شما و برقراری محیطی سرشار از انرژی بسیار مهم است .پس بهتر است رنگی را انتخاب کنید که هم روشن باشد و هم با روحیات شما و اعضای خانواده سازگاری داشته باشد . استفاده از رنگ های مورد علاقه در حمام باعث می شود که علاوه بر آرامش بخشیدن به شما روزی تازه و پر انرژی را شروع کنید . اگر سبک های شلوغ را می پسندید از رنگ های هلویی و زرد درخشان استفاده کنید . این رنگ ها فضا را شلوغ تر و پر اثاثیه تر نمایان می کنند . اگر می خواهید که حمام شما بزرگ تر از آنچه هست نمایان شود بهتر است از رنگ های طبیعی برای سرامیک ها استفاده کنید . بهترین توصیه ی دکوراتورها استفاده از سرامیک هایی به رنگ سفید و بژ و گاهی زرد و کرم بسیار روشن است که به خوبی نور را منعکس می کند و فضا را بزرگ تر جلوه می دهد .

اگر حمامی بزرگ و عریض دارید بهتر است از رنگ های تیره استفاده کنید تا کوچک تر و گرم تر به نظر برسد . استفاده از لوازم جانبی مانند تابلوهای تزئینی و دکورهای چوبی در این حمام ها باعث می شود که فضا کوچک تر و گرم تر جلوه کند . استفاده از حوله های طرحدار و پوشش دیواری نقش دار ، محیط حمام را به جایی دنج و گرم تبدیل می سازد .

 استفاده از آینه در هر مکانی باعث نورانی شدن و بزرگ جلوه داده شدن آن فضا می شود بنابراین استفاده از آینه در حمام بسیار توصیه می شود و همچنین باعث تمیزتر جلوه دادن این فضا می شود .

 پس در پی این مقدمه ی نه چندان کوتاه به نتیجه می رسیم که دکراسیون وتزئین اماکن شخصی و… نقش به سزایی در آرامش روح و روانی ساکنین آن بنا دارد، پس ضرورت دست یافتن به این مهم ایجاب می کند تا در این روزگار ماشینی و پر سرو صدا برای بخود زندگی آرام در محلی زیبا و دلنشین فراهم کنیم.از این رو ضرورت در ایجاد حرفه های جدیدی از جمله مهندسی دکوراسیون و طراحی ساختمان قبل از ساخت بیش از گذشته احساس می شود، که ما در این راستا اقدام به تأسیس شرکت فوق الذکر نموده ایم. ایمان داریم به اینکه نه تنها زندگی در فضایی آرام و دلنشین را برای هم شهریان فراهم خواهیم کرد،بلکه از این طریق موفق به کسب روزی حال برای خود وچند نفردیگر خواهیم شد.انشالله

توجهی فعالیتهای ساختمانی که از نظر سود آوری قابل برسی است             

شروع نماید و پیشنهاد این شرکت مبنی بر حضور شرکت در بازار کار است.

 ۳)شرح کسب و کار

 سؤالات:

– خصوصیات و کاربردهای محصول یا خدمات شما کدامند؟

  نحوه ی تولید محصول یا خدمات شما چگونه است؟

– وجه تمایز محصول یا خدمات شما با سایر محصولات بازار چیست( مزیت رقابتی)؟

– فرصت ها و تهدیدات کسب و کار شما کدامند؟

– در خصوص تعداد و تخصیص نیروی انسانی مورد نیاز خود توضیح دهید.

 ۱-ایجاد شرکت نقشه کشی و طراحی و دکوراسیون داخل ساختمان قبل از ساخت .

 ۲-نحوه تولیداین شرکت از مرحله قرارداد تا تحویل موضوع قرارداداست.

 ۳-اینکه با تحقیقات به عمل آمده که در سطح استان زنجان فعلاً هیچ دفتری تأسیس یا احداث نشده که بتواند از مرحله قرار داد تا پایان قرار داد با سلیقه مشتری و نشان دادن ساختمان و دکوراسیون آن قبل از ساخت نشان دهد

 
 

۴-فرصتی که این شرکت دارد بخاطر نو بودن طرح می تواند در بین مشتریان جایگاه خاصتی فراهم آورد به خاطره نو بودن طرح دوراز انتظار نیست که سود جویان برای سود آوری بیشتر به این عرصه روی آورند که برای مقابله با این تهدید برنامه خاصی طراحی و در مرحله تحقیقات است .

به این جهت ارگانهای زیربط باید در اعتاء مجوز صلاحیت افراد ومتقاضایان را کنترل نمایند

 
 

۵-این شرکت در نظر دارد با توجه به بافت سنتی شهر و نحوه چیدمان و فراوانی ساختمانهای قدیمی تلفیقی از سنت و مدرنیته در معماری ایجاد نماید،  با در نظر گرفتن این خصوصییات باید از افرادی استفاده کرد که بتواند از این طریق به مشتریان خدمات بهتری و بیشتر ارائیه نمایند.

 ۴)برنامه بازار یابی

سؤالات:

– مشتریان شما چه کسانی هستند (سن، جنس، طبقه …) ؟

– وضعیت بازار (اندازه، سهم، آینده) کسب وکار شما چگونه است؟

– رقبای کسب و کار شما چه کسانی هستند و برای مقابله با آنها چه برنامه ای دارید؟

– برنامه ی شما راجع به قیمت گذاری، تبلیغات، نحوه ی فروش و توزیع چیست؟

۱-مشتریان ما از لحاظ جنسی یا سنی، یااینکه از چه طبقه هستند، فرقی نمی کنند و هیچ مانعی هم ندارد.

هر کسی که شرایط ساختمان سازی داشته باشد می تواند از این فرصت استفاده کنند.

دیگر مشتریان ما شرکتهای عمرانی و ساختمانی وانبوه سازان هستند

  ۲-چون انسان از بدو تولد احتیاج به مسکن وسر پناه مناسب  داشته و در این برهه زمانی که مردم به مدرنیته کردن ساختمانها روی آوردن و از طرفی افزایش نرخ رشد جمعیت واز سویی بحث مقاوم سازی مطرح است پس  نیاز مردم به شرکتهااین چنینی (دکوراسیون و طراحی ساختمان )افزایش می یابد

 
 

 
 

۳-رقبای ما کسانی هستند که برای سود آوری بیشتر ونیاز مشتری به این عرصه راه ما را ادامه خواهند داد و با ساخت چنین شرکتهای در سطح استان متوانند با ما رقابت کنند. بنابر این ما بااتمینان خاطر از توانایی خود در انجام صحیح کار، همچنین برنامه ریزیهای که کرده ایم و با چند فرد متخصص در این راستا مشورتهایی داشته ایم، آمادگی لازم را برای رقابت با چنین شرکتهای داریم.

 ۴-برنامه ما مخصوصاًدر قیمت گذاری ، تبلیغات ، انجام صحیح واستاندارد کار از طرفی برنامه ریزی صحیح که با تورم وتقاضای موجود در کشور بتوانیم کاری کنیم، مشتری به ما اطمینان کرد ومشتری را به طرف خود جذب کنیم

۵) برنامه ی طرح و توسعه

سؤالات:      – تحقیق در کسب و کار شما چه جایگاهی دارد؟

                      تحقیقات قبل از تولید شما چگونه بوده است؟

                     – آیا برنامه هایی برای توسعه محصولات یا خدمات خود در آینده دارید؟

با توجه به رشته تحصیلی مؤسس که با تحقیقات و آموزش های لازم انجام داده شده می تواند این شرکت را در سطح استان تصاحب کرد .

برنامه برای توسعه این است که بتوان دکوراسیون داخلی را نیز در همان شرکت راه اندازی کرد و ایجاد فضاهای جدیدتر نیز مورد بررسی است .

  ۶) ساختار قانونی

سؤالات:        نوع مالکیت ( شخصی، مشترکی، سهامی) در کسب و کار شما چگونه است؟

                       مجوز ها و تاییدیه های مورد نیاز برای کسب و کار شما کدامند؟

                      – در خصوص سوابق و جایگاه اعضای اصلی توضیح دهید.

نوع مالکیت این شرکت  شخصی بوده و در موقعیت زمانی و اختلال در کسب و کارمی شود، برای خدمات رساندنی بهتر بر نامه ریزی های دقیقی به عمل آورده و دچار مشکل خاصی نشویم.

مجوز از شرکت نظام مهندسین استان زنجان و گرفتن مجوز از شهرداری و مسکن و شهرسازی .

در خصوص اعضای اصلی همه آنها متخصص و با سابقه کار بالای دو سال است .

  ۷) مدیریت

سؤالات:        – چارت مدیریتی کسب و کار شما چگونه است؟ توضیح دهید.

                        – تعداد پرسنل و میزان تحصیلات و تخصص های مورد نیاز شما چیست؟

                        – نحوه ی استخدام و تعیین حقوق و مزایا چگونه است؟

 
 

 
 

این طرح با توجه به نوپا بودن و عدم وجود رقبا دارای چارت و سیستم خاصی که شامل مدیر عامل ، معاون ، کارکنان ، بازایابان و غیره است .

تعداد پرسنل و میزان تحصیلات آنها باید طوری باشد که این شرکت مورد خلاء قرار نگیرد و باید تخصصهای آنها و میزان تحصیلات در حد نصاب باشد .

۸) خطرات و ریسک های کسب و کار شما چیست و برای غلبه بر آن ها چه برنامه ای دارید؟

 بیشتر شدن دفترهای مورد نظر و مدرن شدن آنها .

به روز شدن ساختمانهای موجود که برای این کار هرروز باید با مد روز حرکت کرد و استفاده از متخصصان ماهر .

       ۹) مسائل مالی

 جدول(۱)        هزینه های راه اندازی و بهره برداری کسب و کار:

توضیح:   ۱- معمولاً هر یک از ردیف های جدول ذیل دارای یک جدول تفضیلی هستند.

             ۲- تعداد اقلام جدول راه اندازی کسب و کار متناسب با ویژگی هر طرح قابل تغییر است.

 
 

ردیف

عنوان هزینه

میزان هزینه (ریال)

ردیف

عنوان هزینه

میزان هزینه (ریال)

۱

اجاره مکان (برای یک دوره)

۲۰۰۰۰۰۰۰

۶

مواد اولیه

۵۰۰۰۰۰۰۰

۲

خرید زمین ساختمان

———

۷

تأسیسات

۲۰۰۰۰۰۰۰

۳

ساخت و ساز

——–

۸

تبلیغات

۱۰۰۰۰۰۰۰

۴

مجوز ها

۳۰۰۰۰۰۰

۹

نقدینگی (هزینه ی جاری)

۱۰۰۰۰۰۰۰

۵

تجهیزات

۸۰۰۰۰۰۰۰

۱۰

پیش بینی نشده

۳۰۰۰۰۰۰۰

جمع هزینه ها:                                                                                                                                            ریال۸۱۴۳۰۰۰۰۰۰

 جدول(۲)       هزینه های ثابت برای یک دوره ( یک ماهه … یک ساله)

توضیح: از این جدول برای محاسبه نقطه ی سر به سر و تنظیم صورت حساب سود و زیان استفاده می کنیم.

ردیف

عنوان هزینه

میزان هزینه (ریال)

ردیف

عنوان هزینه

میزان هزینه (ریال)

۱

اجاره مکان

۲۰۰۰۰۰۰۰

۵

آبونمان آب و برق و تلفن و سوخت

۳۰۶۰۰۰۰۰۰

۲

بهره ی وام بانکی

۱۰۰۰۰۰۰۰

۶

تعمیرات و نگهداری

۱۰۰۰۰۰۰۰

۳

دستمزد ماهیانه و بیمه پرسنل ثابت

۲۴۰۰۰۰۰۰

۷

  

  

۴

استهلاک

———

۸

  

  

جمع هزینه ها:     ۴۶۰۰۰۰۰۰                                                  
                                                                                     ریال

 جدول(۳)       هزینه های متغییر برای یک دوره

  توضیح: از این جدول برای تنظیم صورت حساب سود و زیان استفاده می کنیم.

 
 

ردیف

عنوان هزینه

میزان هزینه (ریال)

ردیف

عنوان هزینه

میزان هزینه (ریال)

۱

مواد اولیه

۴۰۰۰۰۰۰۰

۴

هزینه ی آب و برق و تلفن و سوخت

۱۰۰۰۰۰۰

۲

حقوق کارکنان

۳۰۰۰۰۰۰۰

۵

تبلیغات

۴۰۰۰۰۰۰

۳

سایر

۱۰۰۰۰۰۰۰

۶

  

  

جمع هزینه ها:                                                                                           
                                                 ریال۸۵۰۰۰۰۰۰

 جدول صورتحساب سود وزیان برای یک دوره ………………………………………………………

 توضیح: اگر واحد در حال تأسیس باشد بصورت پیش بینی محاسبه می گردد.

میزان هزینه و درآمد کل

عنوان

مبلغ به ریال

درآمدکل

طراحی ساخت

       ۱۰۰۰۰۰۰۰

نقشه کشی ساختمان

۹۰۰۰۰۰۰

طراحی ساختمان با ۳دی مکس و طراحی دکوراسیون

۱۷۰۰۰۰۰۰

جمع

۳۰۶۰۰۰۰۰۰

هزینه کل

هزینه ثابت یک دوره(جدول شماره۲)

۴۷۰۰۰۰۰۰

هزینه جاری یک دوره (جدول شماره۳)

۸۵۰۰۰۰۰۰

سایر

———————

جمع

۴۷۳۰۰۰۰۰۰

                 ۱۶۷۰۰۰۰۰۰=۴۷۳۰۰۰۰۰۰-۳۰۶۰۰۰۰۰۰

جمع هزینه جمع درآمد = سود خالص

نقطه سربه سر کسب و کار خود را تحلیل نمائید.

                                                                               ظرفیت تولید در نقطه سر به سر          
  

                                                           ۱۰۰   *                                                              = نقطه سربه سر(به درصد) (۱                                      

                                                         
                                ظرفیت کل

                                                                                
 

                                                                                       هزینه ثابت هر دوره            

           
                                                                                                                       = نقطه سربه سر(به درصد) (۲                              

                                                                              
       سود ناخالص هر واحد

 هزینه های متغییر هرواحد –  قیمت فروش هر واحد =  سود ناخالص هر واحد  

 
۱۰) برنامه ریزی

جدول برنامه زمان بندی اجرای طرح

شرح عملیات

مدت زمان انجام

ماه

۱

۲

۳

۴

۵

۶

۷

۸

۹

۱۰

۱۱

۱۲

  

  

_

_

  

  

  

  

  

_

  

  

  

  

  

  

  

  

_

_

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

_

  

  

  

  

_

  

  

  

  

  

  

  

  

_

_

  

  

  

  

  

_دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *