گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .
گزارش انتشار نسخه جدید
اطلاعات را وارد کنید .
no-img
سفارش تایپ ،ترجمه، مقاله، تحقیق ، پایان نامه

زندگینامه علی همدانیان - سفارش تایپ ،ترجمه، مقاله، تحقیق ، پایان نامه


سفارش تایپ ،ترجمه، مقاله، تحقیق ، پایان نامه
adsads

ادامه مطلب

زندگینامه علی همدانیان
مهر 22, 1394
539 بازدید
گزارش نسخه جدید

زندگینامه علی همدانیان


زنده یاد علی همدانیان در سال اول استقرار مشروطه (۱۲۸۷هـ.ش) در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود. پدر آن مرحوم حاج محمدرضا همدانی از تاجران معتبر اصفهان بود و در حمایت از انقلاب مشروطه نقش بسزائی داشت.

با توجه به اینکه مرحوم علی همدانیان دارای روحیه ای پرتلاش، بلندپرواز و کارآفرین و دارای اندیشه های خلاق، تیزبین و آینده نگر بود درسال ۱۳۱۴ در سن ۲۷ سالگی با تأسیس «شرکت صنایع پشم اصفهان» فعالیت صنعتی خود را در سطح وسیعی آغاز نمود.

سپس در سال ۱۳۲۹ با تأسیس شرکت سهامی ریسندگی و بافندگی بافناز (شهناز سابق) فعالیت صنعتی وی وارد مرحله جدیدی شد و با درایت و تلاش خستگی ناپذیر خود آن کارخانه ها را به عنوان بزرگترین کارخانه های نساجی در خاورمیانه اداره نمود.

زنده یاد علی همدانیان در سال ۱۳۳۴ بهمراه برادر خود به عنوان سهامداران اصلی، چهارمین کارخانه سیمان ایران را با نام «شرکت سهامی سیمان اصفهان » تأسیس و طی سالهای متمادی ضمن افزایش ظرفیت و تولید در کارخانه های مذکور موجبات اشتغال هزاران نفر را فراهم نمود.

مرحوم علی همدانیان در سال ۱۳۴۲ دارفانی را وداع گفت و در مقبره خانوادگی واقع در تخت فولاد اصفهان به خاک سپرده شد. خدمات ارزنده آن شادروان که با پیروی از رهنمودهای بزرگان دین در جهت خدمت به همنوع صورت گرفته و همچنین همت پاک و والای ایشان در زمینه رشد و ارتقاء اقتصادی، علمی،‌فرهنگی، مذهبی و صنعتی جامعه بر هیچ کس پوشیده نیست. (روحش شاد و قرین رحمت باد.)دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *