گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .
گزارش انتشار نسخه جدید
اطلاعات را وارد کنید .
no-img
سفارش تایپ ،ترجمه، مقاله، تحقیق ، پایان نامه

در هنگام سخن گفتن با دیگران چه چیزهایی باید رعایت شود ؟ - سفارش تایپ ،ترجمه، مقاله، تحقیق ، پایان نامه


سفارش تایپ ،ترجمه، مقاله، تحقیق ، پایان نامه
adsads

ادامه مطلب

در هنگام سخن گفتن با دیگران چه چیزهایی باید رعایت شود ؟
امتیاز 4.75 ( 4 رای )
آذر 17, 1394
8762 بازدید
گزارش نسخه جدید

در هنگام سخن گفتن با دیگران چه چیزهایی باید رعایت شود ؟


در هنگام سخن گفتن با دیگران چه چیزهایی باید رعایت شود ؟

هنگام صحبت کردن از حواس پرتی پرهیز کنید

بهترین و ایده آل‌ترین مکان برای تعامل و ارتباط، یک اتاق آرام و ساکت است که هیچ سر و صدای مزاحمی در آن به گوش نرسد؛ متأسفانه، در اکثر مواقع این یک وضعیت واقع گرایانه نیست؛ اما به هر حال می‌توانید با خاموش کردن تلویزیون یا رادیو قبل از صحبت کردن حواس پرتی خود را کاهش دهید؛ همچنین با همچنین با بستن درها و پنجره‌ها می‌توانید از سر و صدای محیط اطراف خلاص شوید.

* از انجام همزمان چندین کار هنگام صحبت کردن پرهیز کنید

هنگام حرف زدن خوراکی در دهان نگذارید؛ فنجان قهوه یا چای را زمین بگذارید بعد حرف بزنید؛ هنگامی که مشغول چک کردن پست الکترونیک خود هستید، سعی نکنید درباره یک موضوع مهم با کسی به گفت‌وگو بنشینید؛ وقتی که وظیفه ارسال پیام خود را به اتمام رساندید از شنونده خود بازخورد بگیرید؛ آنچه که آنها به شما می‌گویند به شما کمک می‌کند که بفهمید آیا آنها متوجه پیغام شما شده‌اند یا نه؟

* درباره شنوندگان خود فکر کنید و لغات و عبارات خود را متناسب با آنها انتخاب کنید

با چه کسی سعی دارید گفت‌وگو کنید؟ اگر کودکان هستند واضح است که باید از یک روش متفاوت نسبت به افراد بزرگسال استفاده کنید؛ استفاده از نمونه‌ها درک شنونده را از صحبت‌های شما بالا می‌برد.

مهارت‌های شنیداری خود را تقویت کنید؛ برای تقویت این مهارت‌ها، زمانی که شما گیرنده و دریافت کننده پیغام هستید نکات زیر را در نظر بگیرید:

به دقت گوش دهید: روی کلمات گوینده خوب تمرکز کنید و هرگز سعی نکنید درباره آنچه که می‌خواهید بگویید پیش بینی کنید؛ به عبارت بهتر یک دفعه سراغ جمع بندی نروید.

هنگام گوش دادن به حرف‌های دیگران به حالت‌های چهره و صورت گوینده خوب نگاه کنید؛ این حالت‌ها می‌تواند فهم و شناخت مضاعفی از حالت خلق و خو، ذهن و قصد و نیت گوینده در اختیار شما قرار دهد.

به دنبال مشاهده تغییرات در زبان اندام گوینده باشید (البته باید بین گفتار و زبان اندام هماهنگی باشد)؛ اگر او دست‌هایش را درهم کرده و روی سینه‌اش گذاشته است نشان دهنده خشم و عصبانیت اوست، اگر موقع حرف زدن دست‌هایش را به سرعت به اطراف حرکت می‌دهد نشان دهنده هیجان زدگی و برانگیختگی اوست.

تعبیر و تفسیر زبان اندام گوینده، اشاراتی درباره خلق و خو و حالات روانی گوینده هنگام سخن گفتن و نیز قصد و هدف گوینده به شنونده ارایه می‌دهد.دیدگاه ها


یک پاسخ به “در هنگام سخن گفتن با دیگران چه چیزهایی باید رعایت شود ؟”

  1. نفس گفت:

    خوب ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *