گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .
گزارش انتشار نسخه جدید
اطلاعات را وارد کنید .
no-img
سفارش تایپ ،ترجمه، مقاله، تحقیق ، پایان نامه

دانلود پروژه بازارهای نوین سرمایه وتامین مالی


سفارش تایپ ،ترجمه، مقاله، تحقیق ، پایان نامه
adsads

ادامه مطلب

دی 10, 1393
518 بازدید
گزارش نسخه جدید

دانلود پروژه بازارهای نوین سرمایه وتامین مالی


تعداد صفحات ۱۴ صفحه با فونت نازنین ۱۲

قیمت : ۱۲۰۰۰ تومان

برای دانلود برروی پرداخت آنلاین کلیک کنید

 

چکیده

یکی از مهم ترین مباحث مطرح در علوم مالی، تامین مالی است. بدین منظور ابزارهای مختلف تامین مالی طراحی ومورد استفاده قرار می گیرند. طراحی ابزارهای متنوع تأمین مالی مورد تآیید قواعد حقوقی اسلام، که در راستای تنوع بخشیدن به ابزارهای مالی و ثبات در منابع درآمدی شهرداری ها در ایران می باشد، از نیازهای اساسی این سازمان ها به شمار می آید.

هدف این مقاله مروری بر روشهای موجود تأمین مالی شهرداری ها و یافتن پاسخ این سوال است که «آیا اوراق اجاره (صکوک) به لحاظ اقتصادی ابزار کارآمدی برای تامین مالی پروژه های شهری است؟» نتایج این مقاله که با بکارگیری روش توصیفی- کاربردی به دست آمده است، ضمن ارائه ی مدل های عملیاتی صکوک اجاره، نشان می دهد که این اوراق از لحاظ اقتصادی ابزاری مناسب برای تامین مالی می باشد و شهرداری ها با کمک این ابزار می توانند منابع مالی مناسبی جهت اجرای پروژه های عمرانی و زیرساختی بدست آورند.

کلیدواژه: صکوک اجاره، تبد افزودن پرونده چندرسانه‌اییل به اوراق بهادار نمودن، دارایی های فیزیکی، تامین مالی، شهرداری

مقدمه

ایجاد زیرساخت ها و زیربناها و اجرای طرح های توسعه ی شهری با نگرش واقع بینانه به مسائل و مشکلات و نارسایی های کنونی شهرها، مستلزم انجام سرمایه گذاری های کلانی است که در قالب عوارض و عواید شهرداری ها و در چارچوب قوانین حاکم بر سازمان های محلی بایستی تامین گردد. انجام اقدامات اساسی در رابطه با اصلاح بافت فیزیکی اکثر شهرها به ویژه بافت قدیمی آنها، برطرف نمودن نارسایی های معابر، مشکلات ترافیکی، کمبود تأسیسات و تجهیزات شهری، اصلاح سیستم های حمل و نقل درون شهری، توسعه فضای سبز، مقابله ی اساسی با آلودگی هوا و اجرای طرح های زیربنایی در زمینه ایمن سازی شهرها در مقابل بلایای طبیعی، همگی مستلزم تأمین منابع درآمدی کافی، مطمئن و پایدار است. این امر عملا در چارچوب انواع تعرفه های عوارض و درآمدهای فعلی امکان پذیر نیست. در طرف مقابل شرایط اقتصادی و درآمدی خانوارهای شهری، حداقل در برخی از مناطق و محلات امکان افزایش این گونه عوارض و عواید را محدود می سازد. این مسئله با رویکرد دولت مبنی برخودکفایی شهرداری ها ابعاد جدی تری یافت. بدین ترتیب کمک های دولتی به شهرداری ها رو به کاهش گذاشت و در شهرهای ایران به خصوص کلان شهرها، سهم کمک های دولتی از حدود۵۰ درصد در سال ۱۳۶۵ به ۲۴ درصد در سال ۱۳۶۶ کاهش یافت (نصراصفهانی، ۱۳۸۹).

این رویکرد باعث اتکای بیش از حد بسیاری از شهرداری های کشور، به ویژه کلان شهرها به درآمدهای ناشی از بخش مسکن و ساختمان شد که، علاوه بر تاثیرگذاری آن بر افزایش و تشدید رشد قیمت ها، شهرداری ها را در مقاطع زمانی مختلف با مشکلات و بحران های مالی مواجه ساخته است (دفتر مطالعات راهبردی شهرداری اصفهان، ۱۳۸۵).

از سوی دیگر این حکومت های محلی فقط از ۳۰ تا ۳۵ درصد توان های نهفته ی تأمین مالی موجود در حوزه ی وظایف خود استفاده می کنند. لذا، این مقاله با هدف معرفی صکوک اجاره به عنوان روشی کاربردی در جهت بهادارسازی دارایی ها و بررسی زمینه های بکارگیری از این پتانسیل بالقوه نگاشته شده است.

تعداد صفحات ۱۴ صفحه با فونت نازنین ۱۲

قیمت : ۱۲۰۰۰ تومان

برای دانلود برروی پرداخت آنلاین کلیک کنید



موضوعات :
رشته حسابداری

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *