گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .
گزارش انتشار نسخه جدید
اطلاعات را وارد کنید .
no-img
سفارش تایپ ،ترجمه، مقاله، تحقیق ، پایان نامه

دانلود پایان نامه شبیه سازی آسانسور با AVR


سفارش تایپ ،ترجمه، مقاله، تحقیق ، پایان نامه
adsads

ادامه مطلب

خرداد 21, 1393
961 بازدید
گزارش نسخه جدید

دانلود پایان نامه شبیه سازی آسانسور با AVR


فهرست مطالب

مقدمه: 1
موتورآسانسور : 1
ریل آسانسور : 1
سيم بكسل: 2
کابین آسانسور: 2
تابلوفرمان : 2
VVVF – 3VF : 3
بلک اوت : (Black Out) 4
اورلود(Over Load ) : 4
حمل بارباآسانسورنفربر: 10
آسانسورهاي بادرب تمام اتوماتيك : 11
بخش اول – الکترونیک : 14
1_ پردازنده : 14
مقدمهاي برميكروكنترلرهاي AVR : 14
بهره هاي كليدي AVR : 14
واژگان كليدي AVR : 15
LCD AVR : 16
بخش دوم : 17
نمایشگر : 17
بخش سوم : 20
موتور: 20
موتورهای DC : 21
موتورهای میدان سیم پیچی شده : 22
موتورهاییونیورسال : 23
موتورپله‌ای : 23
موتورهایخطی : 24
سروموتور : 24
سروموتورDC : 26
سروموتورهاي AC : 27
موتورهایAC : 29
موتورهایACتکفاز: 29
موتورهایACسه فاز: 29
بخش چهارم : 31
کلیدها : 31
ساختارکلیدمکانیکی 31
چیدمان کنتاکت‌ها: 33
کاربردکلیددرمنطق: 35
بخش پنجم 36
برنامه به زبان بیسیک: 36
کامپایلر: 36
شبیه سازی باproteus: 70

مقدمه:
بصورت بسيار ساده مي‌توان كاركرد يك آسانسوررااينگونه توضيح داد كه كابين آسانسور در يك طرف قرقره يا همان موتور آسانسور قرار دارد و وزنه در طرف ديگر قرار دارد. وزن و جرم این وزنه برابر با وزن كابين به اضافه نصف ظرفيت آسانسور مي‌باشد، بدين ترتيب، بر اساس قانون فيزيكي قرقره‌ها موتور آسانسور مجبور نيست كل وزن كابين و سرنشين را بالا و پايين ببرد، بلكه تنها، اختلاف وزن كابين و وزنه را تحمل مي‌كند.كابين و وزنه نيز هر دو بر روي ريل هايي در حركت هستند تا حركتي مستقيم و هدايت شده را داشته باشند. كابين توسط قطعاتي به نام كفشكها بر روي ريلها سوار مي‌شود.
موتورآسانسور :
نيروي محرك لازم جهت حركت آسانسور را تامين مي‌كند. اغلب موتورهاي آسانسور از لحاظ عملي در سالهاي اول عمر خود قابليت يكساني دارند و تفاوت موتورها با يكديگر در درازمدت يا در شرايط خاص و همچنين مواردي مثل میزان مصرف برق مي‌باشد.
دركشور ما، موتورهاي ايتاليايي مانند الکومپ، مونته‌فرو، آلبرتوساسی اكثريت بازار را در اختيار دارند و از موتورهای قابل قبول تا موتورهایی با کیفیت عالی در این بازه قرار می‌گیرد، هرچند موتورهای ساخت کشورهای آلمان(تیسن)، سوئیس(شیندلر)، اسپانیا (شیندلر)، ترکیه (آکار) و چین (اتک) نیز در بازار آسانسور ایران حضور دارند. همچنین برخی از مارکهای موتور توسط کشورهایی به جز کشور اصلی نیزتولیدمی‌شوند.
ریل آسانسور :
ريل آسانسور به عنوان هدايت كننده كابين محسوب مي‌گردد و حركتهاي كابين در راستاي همين ريل انجام مي‌شود. امروزه علاوه بر ريلهای مونته فرو (ايتاليا)، لوسالو ساوارا (اسپانيا)، ريلهاي ساخت كشور چين نيز موجود مي‌باشد، كه ريلهاي گفته شده نيز در استفاده معمول و در مدت زمانهاي كوتاه و ميان مدت تفاوت خاصي با هم نداشته، ولي در دراز مدت و يا در شرايط خاص (مثل فعال شدن سامانه ایمنی پاراشوت) داراي استقامت و كيفيت متفاوت مي‌گردند. این تفاوت کیفیت نیز به هیچ عنوان تهدید کننده ایمنی آسانسور نبوده و بیشتر شامل طول عمر و دوره‌های تعویض ریل می‌گردد.
سيم بكسل:
عاملي است كه موتور توسط آن كابين و قاب وزنه را حرکت می‌دهد. سيم بكسل داراي سطح ايمني بالايي بوده و طراحي آن به گونه‌اي است كه هيچگونه نگراني از بابت پاره شدن وجود ندارد و تنها گذر طولاني زمان و يا نصب نامناسب است كه باعث خردگي سيم بكسل مي‌شود. سيم بكسل هاي ساخت كشورهاي كره، چين و آلمان در ايران داراي بيشترين تعداد مي‌باشد.
کابین آسانسور:
محل قرارگيري و جابجايي مسافران و بار مي‌باشد. در كابين آسانسور شاسيهايي (كليدهايي) وجود دارد كه جهت تعيين طبقه مورد نظر، روشن و خاموش كردن فن، به كار انداختن زنگ خطر و…. استفاده مي‌شود. همچنين امكاناتي مثل روشنايي، موزيك، سخنگو و آئینه نيز در كابين نصب مي‌گردد.زيبايي و بعد هنری يك آسانسور در كابين آن جلوه مي‌كند. انواع طرحها از سرتاسر جهان که مشتری شفارش دهد توسط كارگاه توليد كابين قابل اجرا مي‌باشد.تزئینات كابين ها معمولاً از دو نوع ذيل مي‌باشد.
• فرميكا (در رنگهاي مختلف)
• استیل (ساده، گندمی، طرحدار)
• MDF(در رنگهای مختلف)
تابلوفرمان :
تابلو فرمان در واقع مغز آسانسور مي‌باشد.دستورات مسافررا بهاجزای مختلف آسانسور ارسال می‌دارد و با کنترل و جمع‌آوری اطلاعات رسیده از حسگرهای (سنسورهای) مختلف، حرکت آسانسوررا هدایت و به انجام می‌رساند. تابلو فرمان به همراه قطعات جانبی آن تاثیر بالایی بر کیفیت حرکت و ایمنی آسانسور می‌تواند داشته باشد.در شکل زیر چرخه کارکرد تابلو فرمان نشان داده شده است. از جمله مناسب‌ترین تابلوهای فرمان می‌توان بهAFP (عسگریان) و آریان اشاره نمود.تابلو فرمان با قرار گرفتن قطعات جانبی می‌تواند بر ایمنی و راحتی آسانسور شما بیفزاید.
VVVF – 3VF:
نصب این دستگاه اختیاری می‌باشد ولی باید دانست که تیری‌وی‌اف 3علاوه بر کاهش 60% مصرف انرژی موجب می‌گردد در هنگام شروع به حرکت آسانسور و آغاز به توقف و حین حرکت، کابین آسانسور شما دارای حرکتی کاملاً نرم و دل‌پذیر و بدون هیچگونه شوک و تکانی باشد. 3VF سوار شدن به آسانسور را برای بانوان باردار، کسانی که از آسانسور می‌ترسند و یا افرادی که به نوسانات حرکت حساس هستند، بدون دلهره و آرامش‌بخش خواهد نمود.

تعداد صفحات 80 صفحه

قیمت : 12000 تومان

برای دانلود بر روی پرداخت آنلاین کلیک کنید

 موضوعات :
پایان نامه

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *