گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .
گزارش انتشار نسخه جدید
اطلاعات را وارد کنید .
no-img
سفارش تایپ ،ترجمه، مقاله، تحقیق ، پایان نامه

دانلود پاورپوینت الگو برداری سازه ای از طبیعت


سفارش تایپ ،ترجمه، مقاله، تحقیق ، پایان نامه
adsads

ادامه مطلب

بهمن 10, 1393
953 بازدید
گزارش نسخه جدید

دانلود پاورپوینت الگو برداری سازه ای از طبیعت


دانلود پاورپوینت الگو برداری سازه ای از طبیعت

تعداد اسلاید ۴۳ اسلاید

قیمت ۸۰۰۰ تومان

برای دانلود برروی پرداخت آنلاین کلیک کنید

فهرست مطالب :

۱ – طبیعت

۲ – رابطه طبیعت و معماری

۳ – سازه و معماری

۴ – طبیعت و سازه ( ساختار )

۵ – نمونه های الگو بردلری سازه ای از طبیعت

طبیعت همه جا هست طبیعت تاثیر گذار است ،انسانها از طبیعت تقلید کرده اند ؛ساختن خشت را از درختان فرا گرفته ، و از گلهای وحشی برای خلق سر ستونها الهام گرفته اند .

طبیعت دو جنبه دارد یکی جنبه محسوس و یکی جنبه نامحسوس آن ،جنبه محسوس  آن  مفاهیم قابل درک بصری می باشد و جنبه  نا محسوس آن  قوانین  طبیعت  است و از هر دو  جنبه  می توان الگو برداری کرد .

بسیاری ازاحساساتی که طبیعت به وجود می آورد نا محسوس هستند . تغییر ساعات و گذشت زمان که با تغییر رنگ کوهها و آسمان عبور نور از لابه لای ابرها و باسر برآوردن ماه و غروب خورشید مشخص می شود از اینگونه اند شاید قوی ترین نوع الحام بخشی طبیعت بر مصنوعات بشری را بتوان در یونان باستان مشاهده کرد . یونانیان به هر دو جنبه طبیعت می پرداختند و توانستند با طبیعت رابطه برقرار کنند ،رابطه یونانیان با طبیعت دو طرفه بود یعنی تنها از طبیعت استفاده نمی کردند بلکه طبیعت را نیز از این ارتباط شکوفا می کردند .

آنها به طبیعت احترام میگذاشتند و خانه های خود را با دید به سوی طبیعت بنا میکردند و در جهت هماهنگ با توپو گرافی زمین از طبیعت محافظت می کردند از قوانیین طبیعت بهره می بردند و قانون طبیعت را قانون خودشان می دانستند ، آنها از قانون طبیعت در استفاده حد اقل از انرژی و جلوگیری از اتلاف آن پیروی می کردند آنها با دنبال کردن رد پای بز ها و گوسفندان خود مسیر بهینه را برای جاده کشی انتخاب می کردند .

صفتی که لایق معماری امروز است از خود بیگانه بودن است چون از طبیعت که اصل و اول خودش می باشد جدا شده است ، در مقابل یکی از راههای حل کردن این مشکل را طبیعی کردن اثر معماری میدانند زیرا هر چیزی که در ذهن انسان پدیدار می شود قبل تر می توان در طبیعت جست و می توان گفت تمامی مشکلاتی که در یک طرح به عنوان مسئله موجود هستند جوابش در طبیعت یافت می شود

۲_ معیار زیبا شناسی :فرم سازه ای می تواند به عنوان بخشی از نمای خارجی و یا داخلی و در واقع بخشی از طرح معماری در نظر گرفته شود در بعضی بنا ها مانند پل زیبای فرم سازه و نیازهای سازه ای کارمطرح ترین موضوع طراحی می باشد

الگوبرداری سازه ای از طبیعت
تعداد اسلاید ۴۳ اسلاید
قیمت ۸۰۰۰ تومان
برای دانلود برروی پرداخت آنلاین کلیک کنیدموضوعات :
پاورپوینت

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *