گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .
گزارش انتشار نسخه جدید
اطلاعات را وارد کنید .
no-img
سفارش تایپ ،ترجمه، مقاله، تحقیق ، پایان نامه

دانلود مقاله پرکن و انواع آن در صنعت


سفارش تایپ ،ترجمه، مقاله، تحقیق ، پایان نامه
adsads

ادامه مطلب

خرداد 14, 1393
1040 بازدید
گزارش نسخه جدید

دانلود مقاله پرکن و انواع آن در صنعت


مقدمه :
یکی از قطعات اساسی و ضروری در برجهای اکنده میباشد . در این برجها مایع و گاز و یا مایع و مایع بصورت متقابل یا همسو در تماس مداوم یکدیگر قرار می گیرند و برای ایجاد سطح تماس زیاد بین دو فاز از این قطعات پرکن استفاده می شود . این قطعات در واکنش بین دو فاز شرکت نمی کنند و فقط سطح تماس . زمان تماس دو فاز را افزایش داده و باعث راندمان بالای واکنش دو فاز میگردند .
پرکن ها بر حسب نیاز به اشکال مختلفی ساخته میشوند .
طرز کار برج های پر شده به همان صورت برج های سینی دار بوده و تفاوت این دو برج را می توان به صورت زیر بیان کرد:همانطور که گفته شد در برج های سینی دار در فواصل معین صفحات سوراخداری قرار داده شده که عمل انتقال جرم بین فازها توسط آن تسهیل می شود. اما در برج های پر شده سینی وجود ندارد بلکه تمام برج از اجسامی با جنس و شکل معین پر شده است که به این اجسام پرکن (Packing) می گویند.
پرکن ها عموماً بر دو نوع منظم و نامنظم تقسیم بندی می شوند؛ پرکن های منظم طی دو دهه اخیر بازار عرضه شده اند که در برخی موارد حتی بر سینی ها نیز برتری دارند. در این برج ها نیز همانند برج های سینی دار مایع از بالا و گاز از پایین جریان پیدا می کند. توزیع مایع در برج های پرکن حائز اهمیت بسیاری است زیرا توزیع
ناهمسان موجب خشک ماندن برخی قسمت های بستر و در نتیجه کاهش راندمان تماس گاز -مایع می شود .به همین خاطر انواع بسیار متنوعی از توزیع کننده ها توسط سازندگان ساخته و به بازار عرضه شده است. جهت نگه داشتن بستر پرکن یک سینی زیرین و برای جلوگیری از انبساط بستر یک سینی بالایی در برج های پرکن تعبیه می شود.

تعداد صفحات 30 صفحه

قیمت : 6000 تومان

برای دانلود بر روی پرداخت آنلاین کلیک کنید

 موضوعات :
رشته شیمی
برچسب‌ها :
, , , , , , ,

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *