گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .
گزارش انتشار نسخه جدید
اطلاعات را وارد کنید .
no-img
سفارش تایپ ،ترجمه، مقاله، تحقیق ، پایان نامه

دانلود مقاله نقش عدالت جنسی در تحکیم خانواده


سفارش تایپ ،ترجمه، مقاله، تحقیق ، پایان نامه
adsads

ادامه مطلب

فروردین 28, 1394
742 بازدید
گزارش نسخه جدید

دانلود مقاله نقش عدالت جنسی در تحکیم خانواده


تعداد صفحات ۲۵ صفحه

قیمت ۱۲۰۰۰ تومان

برای دانلود برروی پرداخت آنلاین کلیک کنید

چکیده

در نظام ارزشی اسلام،خانواده منزلت و قداست ویژه ای دارد و در محیط خانواده زن به عنوان رکن اصلی خانه برای ایجاد محیط آرام و امن الهی و رشد و تربیت فرزندان نقش به سزایی را ایفا می کند. او می تواند با برقراری عدالت، خانواده با ثبات و مستحکمی را ایجاد کند. عدالت در خانواده مستلزم رعایت و انجام وظایف و مسئولیت هایی است که زن در برابر همسر و فرزندان خود دارد مسئولیت هایی که یک زن بایددر برابر همسر خود انجام دهد به سه دسته عاطفی،اخلاقیو مالی می توان تقسیم نمود. مسئولیت هایی که یک زن باید در براب ر فرزندانش رعایت کند را نیز می توان به دو دسته کلی قبل از تولد و بعد از تولد تقسیم نمود که اگر در انجام این وظایف کوتاهی نکند عدالت که همان رعایت حقوق اعضای خانواده است بر قرار کرده و بستری مناسب برای تأمین امنیت و آرامش روانی در خانه و استحکام خانواده خودمهیا ساخته است.

مقدمه

از حکمتهای الهی در آفرینش انسان آن است که افراد آن هر یک دارای ویژگیهایی اند که در دیگری نیست و وجود هر یک از آنها نیز برای زندگی لازم و ضروری است و وجود هر یک از آن در یکی و نبود آن در دیگری، خود موجب احساس نیاز افراد انسانی به یکدیگر و به دنبال آن تشکیل اجتماع، همگرایی و مدنیّت است. این منظور در حیوانات به طور غریزی حاصل است و لذا این اختلاف در حیوانات بسیار ناچیز است. و اینکه انسان «مدنیّ بالطبع» است غیر از غریزی بودن آن است، بلکه به این معناست که انسان با وجود طبیعتی این چنین و آفرینشی این گونه، به اقتضای طبع خود و با اختیار، به سوی حیات جمعی می رود و برای دستیابی به خواسته های خود و رسیدن به کمال زندگی چاره ای جز آن ندارد.

قرآن کریم می فرماید: «و رفعنا بعضهم فوق بعض درجات لیتّخذ بعضهم بعضا سخریا؛(۱)

ما برخی از مردم را بر برخی برتری دادیم تا یکدیگر را در تخسیر هم گیرند.»

علامه طباطبایی در تفسیر آیه می نویسد: «کثرت نیازمندی های انسان در زندگی دنیا به گونه ای که با انفرادی به سر بردن قادر به تأمین همه آنها نیست او را نیازمند حیات جمعی کرد که به دو صورت تحقق می پذیرد؛ یکی از راه به خدمت گرفتن فردی، فرد دیگر را و دیگری از راه همکاری و همیاری.»(۲)

تعداد صفحات ۲۵ صفحه

قیمت ۱۲۰۰۰ تومان

برای دانلود برروی پرداخت آنلاین کلیک کنیدموضوعات :
تحقیق

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *