گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .
گزارش انتشار نسخه جدید
اطلاعات را وارد کنید .
no-img
سفارش تایپ ،ترجمه، مقاله، تحقیق ، پایان نامه

تاثیر ورزش بر روی آسیب های اجتماعی - سفارش تایپ ،ترجمه، مقاله، تحقیق ، پایان نامه


سفارش تایپ ،ترجمه، مقاله، تحقیق ، پایان نامه
adsads

ادامه مطلب

تاثیر ورزش بر روی آسیب های اجتماعی
امتیاز 3.00 ( 1 رای )
اسفند 12, 1394
1685 بازدید
گزارش نسخه جدید

تاثیر ورزش بر روی آسیب های اجتماعی


تاثیر ورزش بر روی آسیب های اجتماعی

غنی سازی اوقات فراغت جوانان به ویژه ورزش وتحرکات بدنی از راههای پیشگیری از وقوع جرایم در جامعه است چراکه جوانان انرژی نهفته بسیاری دارند که اگر در مسیر صحیح از این انرژی استفاده نکنند به راه های خلاف و بیکاری کشیده می شوند

کردپرس- اگر جوانان به میادین ورزشی کشانده شوند در جلوگیری از ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی می توان گام های ارزنده ای برداشت. ورزش و تحرک می تواند در پیشگیری از وقوع جرم و ناهنجاری ها وآسیب های اجتماعی نقش به سزایی ایفا کند. با توجه به اینکه وقوع جرم ریشه در برخی ازویژگی های شخصیتی افراد مانندعدم کنترل تکانه ها؛عدم تخلیه انرژی، بی حوصلگی وعصبانیت، پرخاشگری واسترس های افراد دارد، لذا انجام ورزش به طور منظم می تواند منجر به ایجاد تغییرات فیزیولوژیکی- هورمونی ورزشکاران شود که در نهایت ویژگی های شخصیتی جرم خیز را کنترل می کند، چون ورزش با تغییر دادن سطح اکسیژن مغز منجر به تغییر شناخت ها واندیشه ها می شود و می تواند تصمیمات وفعالیت ها را در قبال دیگران به ویژه خانواده وزندگی زناشویی تحت تاثیر قرار دهد.تربیت بدنی در کاهش ناسازگاری های فردی و اجتماعی وکاهش فشارهای روانی موثر بوده وتعادل روانی ارگانیزم را برقرار می سازد. افراد از طریق شرکت در فعالیت های حرکتی از نظر ذهنی ، جسمی وروانی تعادل لازم را کسب می نمایند و توانایی مقابله با مشکلات وفشار های ناشی از زندگی مدرن را به دست خواهند آورد و همان طور که مشخص شده است ،جرم نتیجه جمع جبری عوامل موثر در بزهکاری است که تحت تاثیرتعارضات گوناگون و مناقشات روانی و فشار بر نقاط ضعف شخصیت افراد و عدم توانایی مقاومت در برابر فشارهای مزبور و به هم خوردن موازنه روانی ارگانیزم، در شرایط خاص اتفاق میفتد. ونهایتا نتیجه می گیریم که ورزش نقش کلیدی و اساسی در پیشگیری از وقوع جرایم و آسیب های اجتماعی دارد.

امروزه وقتی کارشناسان مباحث اجتماعی درباره شاخص های پیشگیری از وقوع جرم بحث می کنند یکی از موضوعاتی که جزو عوامل ثابت پیشگیری از وقوع جرم محسوب می شود بحث ورزش است که نقش اساسی و بنیادی دارد. ورزش علاوه براینکه سبب شادی ونشاط افراد می شود فواید سودمندی برای انسان دارد که می توان به سلامت روح وروان وجسم که از مهم ترین این فواید است، اشاره کرد.

هرچند پدیده جرم و بزهکاری یک مشکل اجتماعی است، تربیت بدنی نیزیک پدیده اجتماعی است که باسایرپدیده ها در رابطه است و با توجه به فواید ارزشمند و اهداف تربیت بدنی و ورزش که عنوان خواهد شد، مشخص می شود که تربیت بدنی در کاهش بزهکاری، اثرات قابل توجهی داشته ودارد.

امروزه تربیت بدنی وورزش به عنوان یک پدیده اجتماعی، جایگاه اجتماعی خود را در جامعه هویدا ساخته است. تربیت بدنی در ساختار جامعه وجود داشته ، تحول و تکامل پیدا کرده، قوانین ومقررات و آئین نامه های خاص خود را دارد و براساس آنها برنامه های خود را اجرا می نماید.

در این مقاله از تربیت بدنی و ورزش به عنوان یکی از سازمان های مهم اجتماعی یاد می شود که در جرم زدائی وپیشگیری وکاهش جرایم نقش عمده ای می تواند داشته باشد.

جرم از نظر اجتماعی:

از نظر اجتماعی مفهوم جرم نظیر مفهوم اخلاق متغیر ودر حال تحول می باشد، دلیل این مطلب آن است که وصف مجرمانه عملی از نقطه نظر اجتماعی وهمچنین میزان مجازاتی که جامعه برای عمل مجرمانه در نظر خواهد گرفت، بستگی به افکار عمومی دارد.

جرم از نظر قانونی:

جرم در قانون مجازات اسلامی چنین تعریف شده است((هر رفتاری اعم از فعل یا ترک فعل که در قانون برای آن مجازات تعیین شده است جرم محسوب می شود))؛ یعنی وقتی عملی جرم است که از طرف قانونگذار امر و نهی شده باشد ومقررات آن بوسیله مقامات صلاحیتدار تدوین وآنان آن را برای اجتماع خود به مورد اجرا گذارند.

ماهیت تربیت بدنی:

تربیت بدنی عبارت است از تعلیم و آموزش با استفاده از وسایل فیزیکی به نحوی که هدف های تربیتی از طریق بکار بردن اندام واجرای فعالیت های جسمانی حاصل گردد. تربیت بدنی بخش حیاتی وحساس تعلیم و تربیت بوده وجزئی لاینفک از مراحل تربیتی می باشد وبه شکوفایی وتکوین استعداد های مطلوب کمک می کند.


 دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *