گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .
گزارش انتشار نسخه جدید
اطلاعات را وارد کنید .
no-img
سفارش تایپ ،ترجمه، مقاله، تحقیق ، پایان نامه

بیماری گیاهان دارویی - سفارش تایپ ،ترجمه، مقاله، تحقیق ، پایان نامه


سفارش تایپ ،ترجمه، مقاله، تحقیق ، پایان نامه
adsads

ادامه مطلب

بیماری گیاهان دارویی
آذر 16, 1394
695 بازدید
گزارش نسخه جدید

بیماری گیاهان دارویی


بیماری گیاهان دارویی

– بیماری سفیدک سطحی(Powdery mildew)

میزبانها دو گونه M. spicata و M. piperita می‌باشند. عامل بیماری قارچ Erysiphe cichoracearum می‌باشد که روی نعناع، کاه و کلش برخی میزبانهای وحشی زمستانگذرانی می‌کند. بیماری روی پپرمینت به ندرت نیاز به کنترل پیدا می‌کند اما روی اسپرمینت موجب خسارت بیشتری می‌شود. در این بیماری برگ‌ها زرد شده و می‌ریزند.

مبارزه

شخم خوب به نحوی که تمامی بقایای گیاهی زیر خاک قرار بگیرد موجب کاهش شدت و توسعه بیماری می‌شود. استفاده از گوگرد وتابل،

Kaligreen (بیکربنات پتاسیم ۸۲ درصد) به مقدار ۳ ۵/۵۲ پوند بر ایکر.

نماتد ریشه (Root Nematode)

عامل بیماری نماتد Longidorus elongatus می‌باشد. علائم بیماری در قسمت‌های گیاه مشابه خسارت نماتد مولد زخم (root – lesion) است اما روی ریشه‌ها زخم مشاهده نمی‌شود. در مزرعه لکه‌هایی با گیاهان پژمرده با رنگ قهوه‌ای مایل به قرمز و سیستم ریشه‌ای ضعیف و کوتاه مشاهده می‌گردد. در نزدیکی و یا در روی ریشه‌ ممکن است نماتدهایی شبیه نخهای باریک پیچ‌خورده مشاهده شوند.

نماتد مولد زخم(Root lesion Nematode)

عامل بیماری نماتد Pratylenchus penetrans می‌باشد که در خاک به سر می‌برد و با تحت تأثیر قرار دادن سیستم ریشه موجب زوال گیاه می‌شود. مهم‌ترین نقش این نماتد، افزایش خسارت و شدت پژمردگی ورتیسیلیومی در پپرمینت و اسپرمینت است. همچنین می‌تواند موجب کاهش مقاومت انواع واریته‌های نعناع به سرمای زمستانه گردد. پژمردگی شدید، برگهای سبز مایل به قرمز و سیستم ریشه‌ای کوتاه و ضعیف از علائم بیماری در گیاه می‌باشد ریشه و ریزوم‌ها دارای زخمهای کوچک قهوه‌ای مایل به قرمز هستند که در صورت آلودگی شدید به یکدیگر متصل می‌گردند.دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *