گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .
گزارش انتشار نسخه جدید
اطلاعات را وارد کنید .
no-img
سفارش تایپ ،ترجمه، مقاله، تحقیق ، پایان نامه

ارتباط بین حسابداری اطلاعاتی و هدف حسابداری که پاسخگو است . - سفارش تایپ ،ترجمه، مقاله، تحقیق ، پایان نامه


سفارش تایپ ،ترجمه، مقاله، تحقیق ، پایان نامه
adsads

ادامه مطلب

ارتباط بین حسابداری اطلاعاتی و هدف حسابداری که پاسخگو است .
مهر 20, 1394
502 بازدید
گزارش نسخه جدید

ارتباط بین حسابداری اطلاعاتی و هدف حسابداری که پاسخگو است .


ارتباط بین حسابداری اطلاعاتی و هدف حسابداری که پاسخگو است .

یک سیستم مجموعه ای از دو یا چند جزء مرتبط به هم که به منظور دستیابی به یک هدف با هم در تعامل می باشند . بیشتر مواقع سیستمها از زیرسیستمهای کوچکتری تشکیل شده اند که هر یک فعالیت ویژه ای انجام داده و در نهایت سیستم بزرگتری را پشتیبانی می کنند .

در حقیقت این چنین سیستمها با ترکیب حسابداری سنتی با فن آوری مدرن به همراه کنترل آنها که اطلاعاتی برای کاربران خود در حوزه مالی برای مدیریت سازمان ارائه می کند بوجود آمده اند و ۳ وظیفه مهم را بر عهده دارند:

۱٫         گردآوری و ذخیره داده های مربوط به فعالیتها و رویدادها به طوری که یک بنگاه تجاری بتواند آنچه را که رخ داده است بررسی کند .

۲٫         پردازش و تبدیل داده ها به اطلاعات مفید برای تصمیم گیری ، به نحوی که مدیریت بر مبنای این اطلاعات قادر به برنامه ریزی اجرا و کنترل فعالیتهای شرکت باشد .

۳٫         طراحی کنترلهای داخلی کافی به منظور حفاظت از دارایی ها ، از جمله مدارک و اطلاعات بنگاه تجاری . این کنترلها اطمینان می دهند که اطلاعات در زمان مورد نیاز در دسترس بوده و دقیق و قابل اتکا هستند .

سیستمهای اطلاعات حسابداری (AIS) Accounting Information Systems با سایر سیستمهای اطلاعاتی به لحاظ تأکید بر حسابداری و کنترل تفاوت دارد. از آنجا که در بسیاری از واحدهای تجاری بزرگ مدیران ، مالکان شرکت نیست  میل به استفاده از سیستمهای اطلاعات حسابداری برای کنترل و حصول اطمینان از حفاظت دارائی ها ، مدارک و اطلاعات واحد روزبه روز درحال افزایش است و اجازه می دهد تا هزینه های مرتبط با تولید و یا اجرای خدمات را ردیابی و پیگیری نمائیم همچنین امکانات پیشرفته تری در این زمینه برای بهبود عملکرد سازمان ارائه می دهند. این سیستم به سازمان اجازه می دهد تا برای وصول اهداف خود برنامه ریزی نماید و کارکنان به گزارشات و تجزیه و تحلیل های دسترسی داشته باشند و در میان سناریوهای پیشنهاد شده بهترین و بهینه ترین آن را انتخاب نمایند. به همین دلیل است که حسابداران چنین شرکتهایی باید شناختی اصولی از چگونگی کارکرد این سیستمها داشته باشند تا بتوانند گزارشات دلخواه را در مواقع لزوم براحتی وصول نمایند.دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *